Choustník race zve na švih sportovce tělem i duší stejně jako pohodáře

Sporotvce při závodu Choustník race Pocta Pacovské vrchovině čeká bezmála 75 kilometrů.

Milovníci cyklistiky mají ve svých kalendářích pečlivě poznamenané datum 29. května, tehdy se totiž uskuteční 12. ročník závodu Choustník race Pocta Pacovské vrchovině, který je pozve na Táborsko. Akce je opět součástí seriálu Jihočeská cylistická amatérská liga a nabídne kategorie od juniorů po seniory.

„Podle zkušeností z let minulých očekáváme, že se na trať vypraví 150 až 200 závodníků. Pak už jen počkáme na startovní výstřel – pochopitelně slepým nábojem – v podání místního pana starosty a hurá do pedálů. Letošní novinkou, která přispěje k atraktivitě závodu, bude vrchařská prémie. Děti na silnici na takový závod pustit nemůžeme, ale v průběhu celého dne se budou moci zapojit do doplňkových soutěží,“ ozřejmil Radek Plechata z pořádajícího sportovního oddílu Veloclub Tábor.

Zatímco dojezd bude v Choustníku, jenž dal závodu název, startovat budou cyklisté z Předboře, a to všichni v 11 hodin. Následně je čeká třikrát okruh Předboř – Choustník – Krtov – Radenín – Nuzbely – Hroby – Kozmice – Vlčeves – Mlýny – Předboř a na závěr ještě dojezd do cíle v Choustníku. Organizátoři přitom doporučují dát si pozor při sjezdu z Radenína do Nuzbel, vjezdu do Vlčevse a průjezdu obcí Mlýny.

Celkem tedy cyklisté absolvují 74 kilometrů, přičemž po dojezdu prvního do cíle bude nájezd do okruhu uzavřen a závodníci včetně těch se ztrátou jednoho či dvou okruhů budou nasměrováni do cíle.

„Hlavní myšlenkou naší akce je, aby se u nás potkali lidé, kteří mají stejné hobby a dobře se bavili. Proto je trať náročná, ale stavěná zároveň tak, aby se zapojit mohl každý, byť třeba nebude bojovat o trofeje. Pro ty nejlepší máme připraveny medaile, diplomy a spousty věcných cen, úplně každý se pak po závodě může těšit na jídlo a nápoj zdarma,“ uvedl Radek Plechata.