Cikánské toulky v Ohnišově nabídnou Mimoně v Pohádkovém lese a novou cyklo trasu

Poslední dubnová sobota v Ohnišově na Rychnovsku je tradičně vyhrazena jednomu z nejpopulárnějších turistických pochodů ve východních Čechách – Cikánským toulkám. Sportovní klub Toulky Ohnišov připravuje na 30. dubna již 42. ročník, který bude opředen magií a pálením čarodějnic.

„V loňském roce na akci přišlo 3 056 turistů, což je dosavadní účastnický rekord. Věřím, že se počasí umoudří a že i letos bude o akci velký zájem. Opět připravujeme pět turistických tras, pět cyklotras a také nemůže chybět Pohádkový les,“ uvedla Iva Jakubská, členka organizačního týmu.

Turistické trasy (7, 12, 16, 20 a 24 km) jsou připraveny tak, aby si účastníci mohli i přímo na trati vybrat, zda budou v cestě pokračovat, nebo zamíří do cíle. Nejkratší, pětikilometrová trasa Pohádkovým lesem je určena těm nejmenším. „Každý rok pro děti vymýšlíme nové soutěžní úkoly i pohádkové bytosti, které je na třiadvaceti stanovištích provází. A tak se mohou těšit na Makovou panenku, Spejbla s Hurvínkem, Asterixe a Obelixe, indiány, čarodějnice a také přiletí Mimoni,“ uvedla některé ze 70 pohádkových postav Iva Jakubská a dodává: „I pro cyklisty máme připravenu novinku, a to novou MTB trasu v délce přes 50 km.“

Prezentace proběhne v pohostinství U potoka pro cyklisty od 7 do 10 hodin, pro pěší a Pohádkový les pak od 8 do 10 hodin. Pro všechny účastníky, kteří dojdou do cíle, je připravena medaile a diplom. V Pohádkovém lese navíc děti obdrží drobnou pozornost či sladkost za každý soutěžní úkol.

„Nezapomněli jsme ani na občerstvení. V půlce trati Pohádkového lesa je pro děti nachystán párek v rohlíku a pití. V prostoru cíle se bude rožnit prasátko, udírna je naplněna klobásami a buřty a neopomněli jsme ani pitný režim. O příjemnou atmosféru se postará naše tradiční country kapela Tomy, která bude hrát od 10 do 17 hodin,“ doplnila Iva Jakubská.