Cíl jubilejního Běhu Lipovou alejí pohlídají elektročipy

Jubilejní, dvacátou Nymburskou desítku pořádá pod názvem Běh Lipovou alejí oddíl atletiky SKP Nymburk v sobotu 12. dubna. Hlavní kategorie mužů a žen čeká certifikovaná trať, kterou nymburským pořadatelům už před třemi lety osvědčil a patřičné potvrzení na ni vystavil běžecký expert Pavel Frček.

Lipová alej

„Novinkou letošního ročníku jsou elektročipy, které budou u sebe mít všichni závodníci a umožní nám lépe a ve větší pohodě určovat v cíli závodu pořadí jednotlivých kategorií,“ řekl Josef Rosůlek.

Celkem je připraveno čtrnáct kategorií, na mládež čekají tratě od 100 do 2 720 metrů. Závodní pořad odstartují děvčata a chlapci do pěti let před 9. hodinu ráno. V 10:45 hodin pořadatelé počítají s vyhlášením vítězů všech mládežnických kategorií a o čtvrt hodiny později budou odstartovány hlavní kategorie dospělých – muži jich mají na programu pět, ženy tři.

„Start a cíl hlavního závodu je na atletickém stadionu, kde se běží kilometr na tartanu, pak tři okruhy na asfaltu a posledních 800 metrů opět na tartanu. Dorostenci běží jeden asfaltový okruh, žactvo závodí na asfaltu v prostoru atletického stadionu,“ přiblížil závodnické prostředí Josef Rosůlek.

Pro nejlepší závodníky v hlavních kategoriích mají pořadatelé připravené finanční ceny (vyhlášení je plánováno na 12:30 hod.), tři nejlepší v ostatních kategoriích získají diplom a věcnou cenu.

V loňském ročníku se závodů celkem zúčastnilo 412 závodníků‚ z toho bylo 196 mládeže do 18 let. Hlavní kategorie vyhráli Vít Pokorný, který Nymburskou desítku uběhl  za 30:50 min. a Táňa Metelková, ta byla v cíli za 36:12 min. Traťový rekord mezi muži má hodnotu 30:34 minut (Jan Bláha v roce 2003 a Lubomír Pokorný v roce 2004) a mezi ženami 35:37 min. (Táňa Metelková v roce 2011).

Prezentace je od 8 hodin v prostorách atletického stadionu. Přihlášky však pořadatelé přijímají ještě v den závodu – do mládežnických kategorií třicet minut před startem bez vkladu, do hlavního závodu do 10 hodin při složení částky 200 korun.

 

Kontakty: Josef  Rosůlek +420 607 534  412, e-mail: petrmuller@email.cz.