Čtyřiašedesátá Volejbalová Dřevěnice vyvrcholí zápasy nižších tříd a populárních mixů

Už po čtyřiašedesáté zaduněly smeče na desítce antukových kurtů v malé vesnici na Jičínsku. Volejbalová Dřevěnice je nejstarším turnajem svého druhu v Evropě a opravdovou Mekkou všech vyznavačů vysoké sítě. Zatímco o prvním srpnovém víkendu zde změřily síly elitní české mužské i ženské týmy, dorostenecké kategorie a také veteráni, sobota a neděle 12. a 13. srpna už nabídne tradiční „volejbalovou pouť“ za účasti týmů všech nižších výkonnostních tříd i neregistrovaných hráčů.

Obliba tohoto turnaje, který nenabízí pouze sport v krásném přírodním areálu, ale také nezapomenutelnou společenskou atmosféru, neklesá. Potvrzuje to i skutečnost, že úvodní čísti se letos zúčastnilo dvaadevadesát družstev a 750 aktérů. Mimochodem – to je přesně třikrát tolik, než kolik obyvatel má tato vesnička na kraji Českého ráje.

V nejprestižnější mužské kategorii, v níž startují extraligové výběry i mnozí čeští reprezentanti pod hlavičkami nejrůznějších volejbalových uskupení, se prezentovalo čtrnáct celků. Nechyběly mezi nimi například loňský vítěz ČZU Praha, dále Lhota pod Libčany (kapitán Jan Štokr), Humři Perštejn (Jaroslav Škach), Severák (Tomáš Hýský), dále třeba ligové týmy Kladna, Ústí nad Labem, Odoleny Vody či Benátek nad Jizerou.

Po roční přestávce letos zvítězili Humři Perštejn, kteří v repríze loňského semifinále porazili Rumídky z ČZU Praha 2:0 na sety. „Chtěli jsme zase dokázat i takhle na stará kolena, že ještě umíme hrát volejbal a že jsme ještě jednou schopni tenhle turnaj vyhrát. Takže tohle vítězství je docela sladké,“ komentoval úspěch lídr Humrů Jaroslav Škach.

„Přálo nám tentokrát počasí, protože po krásné sobotě začalo pršel až před půlnocí, takže pro nedělní utkání byly kurty v ideálním stavu a také se příjemně ochladilo. Ve druhém hracím víkendu však očekáváme ještě více účastníků a budeme na ně opět připraveni,“ pochvaloval si ředitel turnaje Luboš Kraus.

Na účastníky nižších soutěží čeká vylepšený volejbalový areál. „Rozšířili jsme sociální zařízení, zakryli část oblíbeného posezení střechou, stát budou i dva velkokapacitní stany. Občerstvení bude pestré a bude ho dostatek, v pátek i v sobotu večer bude opět hrát živá hudba,“ uvedl šéf organizačního a soutěžního úseku Václav Nidrle.

V permanenci bude deset kvalitních antukových kurtů přímo v areálu Sokola Dřevěnice a další dva v sousední vesnici Radim. Na organizaci celé akce se podílí zhruba 150 pořadatelů včetně šestiletých dětí, které působí jako zapisovatelé.

V sobotu 12. srpna se střetnou muži (krajské, městské a okresní soutěže) i ženy (rovněž krajské, městské a okresní soutěže) – povolen je i start neregistrovaných hráčů. V neděli 13. srpna turnaj zakončí volná soutěž mužů, v níž může nastoupit prakticky jakýkoliv tým, a hrát se bude také nejoblíbenější a nejvíce obsazená soutěžní třída – mixy. Ty se hrají ve složení 4 muži a 2 ženy.

Přihlášky lze podat ještě v hrací den do 8 hodin v areálu Sokola Dřevěnice.