Cyklobrána do prázdnin nabídne nový závod

V neděli 14. června se v areálu Activitypark Všemina nedaleko Zlína uskuteční čtvrtý ročník závodu na horských kolech pro děti a mládež do 14 let. Organizátoři pro letošní rok připravili i závod pro celou rodinu nazvanou Family Race – aneb Mami, tati pojeď se mnou v týmu.

cyklobrana II (2)

Pro letošní rok pořadatelé připravili jedenáct kategorií, na které se již přihlásilo přes 440 mladých cyklistů ve věku od dvou let. Na závodníky čekají trasy od 130 metrů pro ty nejmladší na odrážedlech až po devítikilometrovou trasu pro ty nejstarší.

Novinkou letošní akce je závod rodinných týmů, jehož hlavním smyslem je posílení týmového ducha a hlavně zapojení rodičů do programu. „Přemýšleli jsme, jakým způsobem rodiče zapojit tak, abychom nemuseli závod kategorizovat. Závod byl vypsán pro stovku cyklistů, na které čeká ´pekelný´ okruh v délce devíti kilometrů, ale již teď jich máme přihlášeno 107. Závodí jen jeden rodič a startuje na základě umístění svého dítěte v jeho kategorii,“ představil vrchol letošního závodu jeho ředitel a duchovní otec Jiří Richter z pořádající společnosti Amenity-Extrem Sport.

Pro všechny účastníky je připraven účastnický diplom a navíc ti, kteří se přihlásili včas, si odnesou startovní číslo s vlastním jménem. Vítězové jednotlivých kategorií získají medaile, diplomy a dárkové tašky od partnerů. Pro první tři medailisty závodu Family Race jsou – mimo jiné – připraveny atraktivní ceny od sponzorů, například poukazy na ubytování, zapůjčení luxusního automobilu a jiné.

Areál na břehu jezera v krásné krajině Valašska nabízí mnohé doplňkové aktivity. Je zde lanové centrum, tenisové kurty, možnost využití wellness centra přilehlého hotelu a k dispozici jsou i další atrakce. Na neděli je připraven bohatý doprovodný program jako malování na obličej, jízda na koních, skákací hrad a samozřejmě také nebude chybět občerstvení.

 

Program dne:

8 – 12 hod.                  Prezentace, výdej startovních čísel

8 – 9:30 hod.              Volný trénink na trati

9:45  – 13 hod.           Start, závody jednotlivých kategorií

14 – 14:20 hod.           Doprovodný program

14:30 – 15:30 hod.     Vyhlášení vítězů

 

Bližší informace na www.cyklobrana.cz