Den pohybu pro zdraví ve Starém Městě nabídne dvacet sportovních odvětví

V sobotu 11. května v areálu Sportpark Rybníček ve Starém Městě vyvrcholí třídenní akce plná zábavy a sportovních aktivit určená především dětem a mládeži nazvaná Den pohybu pro zdraví. Letošní ročník je zařazen do projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Tablet i mobil nechej doma! Pojď se s námi hýbat a vyber si svůj sport – tak zní motto této sportovní akce. „Hlavním cílem je zařazení pohybu a sportu do běžného života dětí, propojení a prezentace sportovních spolků a rozšíření veřejného povědomí o sportovním vyžití v regionu,“ uvádí hlavní organizátorka Lenka Pindurová z TC Staré Město.

Sobotní program startuje ve 13 hodin a předpokládaný konec je v 18 hodin. Ve Sportparku a přilehlých sportovištích je připraveno dvacet různých sportů, které budou děti poznávat formou her a soutěží. Příchozím se představí nejen tradiční kolektivní odvětví, jako jsou fotbal, florbal, volejbal, hokej nebo házená, ale své kouzlo ukáže například i šerm, šachy, kickbox či discgolf a řada dalších disciplín.

Pro návštěvníky budou v areálu k dispozici Človíčkova stezka, Maxovo stavební sportoviště a další zábavné prvky. Ve 13,30 hodin je na programu mistrovské utkání staršího dorostu ve fotbale a v 15 hodin se příchozí mohou zapojit do rodinného benefičního běhu – 2 míle pro Diakonii.

„V běhu pro Diakonii jde o sbírání kilometrů, které poté partneři této akce promění za peníze. Účastníci můžou dvě míle zdolat pěšky, během, na kole a nově i prostřednictvím aplikace Endomondo na kolečkových bruslích nebo koloběžkách. Navíc máme v areálu připraven dětský běh na 500 metrů,“ upřesňuje Lenka Pindurová.

Celým odpolednem bude návštěvníky provázet moderátor David Vacke, herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Nebude chybět občerstvení ani sladké odměny pro děti.

„Navíc díky spolupráci s nadačním fondem Sportovní agentura Slovácko budeme každou hodinu losovat zakoupené vstupenky o atraktivní ceny, jako například hokejky známých českých hráčů, podepsané dresy a kšiltovky a také čtrnáct vstupenek na hokejové mistrovství světa,“ doplňuje Lenka Pindurová.