Děti poletí kolem světa v rytmu hudby, přidat se může kdokoliv

Sport – to nejsou jen góly, bodování a měření času. Mezi sportovní odvětví patří také tanec, který dodává pohybu lesk a slavnostní ladění. Díky taneční škole Danceway si mohou všichni milovníci tance přijít užít ve středu 24. ledna od 19 hodin do Salesiánského divadla v pražských Kobylisích taneční večer nazvaný Flying Around the World. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Nápad na unikátní představení, do kterého se zapojí dětští frekventanti tanečních kurzů školy Danceway, pochází z hlavy choreografky Adély Bučkové a scenáristky a režisérky Kláry Šimicové. „Vystoupí všechny naše kategorie se svou vlastní taneční show od těch nejmenších po nejstarší kategorie naší nejlepší party rodičů. Hlavní část večera bude věnována hlavní Danceway crew dospělých a juniorů,“ popisuje Adéla Bučková. Společně se svými ratolestmi totiž taneční školu navštěvují také mnozí šikovní rodiče.

Největšími hvězdami večera ale budou děti. Na prknech, která znamenají svět, se postupně představí všechny věkové kategorie, které sdružuje taneční škola Danceway. Nejmladším účinkujícím jsou čtyři roky, což dokazuje, že je tanec zábavou skutečně pro všechny. Velkolepé výkony dětských tanečníků doplní také nápaditá výprava, která k velké radosti dětí zahrnuje nápadité kostýmy, rekvizity a kulisy, které cestu kolem světa doplní.

Nechat se unést svou fantazií a tanečníky na cestu kolem světa může každý, dospělí i děti, které možná v ladném pohybu najdou inspiraci. Vstupenky lze zakoupit předem, ale i na místě, cena je 200 Kč.