Děti v Sezimově Ústí si pro mikulášskou nadílku musí zaběhnout do pohádkového lesa

Sobota 1. prosince bude v Sezimově Ústí patřit zejména malým a odvážným sportovcům. Oddíl TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí připravuje pro děti od dvou do devíti let netradiční, přesto již známou a oblíbenou mikulášskou nadílku. U hájovny Nechyba v podvečer odstartuje již 28. ročník akce nazvané Mikulášský běh do pohádkového lesa.

„O akci je mezi rodiči ze Sezimova Ústí, ale i jeho okolí velký zájem, proto máme připraveny dvě trasy. Obě mají délku přibližně jednoho kilometru a obě vyústí u Mikuláše, anděla a čerta. Tam děti za svůj sportovní výkon i statečnost dostanou sladkou odměnu,“ uvádí Pavla Sedláková z pořadatelského oddílu.

Každý rok organizátoři pro děti chystají nové pohádkové bytosti. Stejně tomu bude i letos. „Tentokrát se děti v lese setkají s králíky z klobouku, Patem a Matem nebo potkají různá zvířátka. A samozřejmě budou na několika stanovištích plnit drobné soutěžní úkoly jako například hod do klobouku, záchranu princezny, dřepy a další aktivity,“ říká Pavla Sedláková.

Akce začíná v 16,30 hodin a až do 18,30 se mohou zájemci vydat na cestu. Vstupenky lze koupit v předprodeji v cukrárně U Josefa v Sezimově Ústí. Na vstupence je uveden čas, kdy se zájemce může do pohádkového lesa vydat. Také návštěvníci, kteří dorazí na místo bez vstupenky, se mohou do akce zapojit.