Dětský den na ragby v Říčanech přitáhne opět tisícovku nejmenších adeptů

Sedminásobný český šampion Rugby Club Mountfield Říčany myslí na svou budoucnost i na prezentaci tohoto mužného sportu pravých gentlemanů. Už potřinácté uspořádá v sobotu 10. června na svém Stadionu Josefa Kohouta v Široké ulici akcí nazvanou Dětský den na ragby. Areál už od 9 hodin zaplaví víc než tisícovka dětí od čtyř let – čeká je nejen důkladná ragbyová seznamka, ale také zábava, soutěže a bohatý doprovodný program.

„Dětský den pořádáme pravidelně každoročně již od jara 2003. Tato myšlenka se zrodila v hlavách trenérů nejmladších kategorií, aby zpestřili ragbyovými ukázkami Den dětí. Pouze v roce, kdy byly povodně a hřiště se ocitlo pod vodou, a v roce, kdy vyhořelo zázemí klubu, se dětský den dvakrát po sobě nekonal. Jde o jednu z největších akcí svého druhu v našem regionu, které se kromě tisícovky malých adeptů zúčastní i další dva tisíce návštěvníků z řad rodičů nebo sympatizantů,“ říká David Frydrych, prezident Rugby Club Mountfield Říčany.

Na dvaceti stanovištích si děti budou moci vyzkoušet prvky ragbyového tréninku, osahat si míč a seznámit se i se sedmičkovým ragby. Pořadatelé dětem vydají karty, se kterými budou obcházet jednotlivá stanoviště a za splnění zadaných úkolů získají potřebná razítka. Absolvují například překážkovou dráhu, slalom mezi tyčkami, běh v holínkách, skákání v pytlích, běh s míčem na lžíci, ale i speciální ragbyové dovednosti – hod ragbyovou šiškou na válec nebo do území, kop  na „háčko“, narážení do nárazníků, probíhání mezi válci, položení pětky a mnoho dalších aktivit.

Další zajímavé aktivity proběhnou na vedlejším hřišti a v jeho okolí. Pro děti jsou zde připraveny skákací hrady, klouzačky, jízda na koni, různá vystoupení, tance, malování a výtvarná činnost. Součástí akce bude také unikátní ragbyový miniturnaj předškolních dětí – chlapců i dívek – ve věku 4 až 5 let, který je k vidění pouze v Říčanech.

„Pro každého účastníka máme připravené občerstvení, magnetku, diplom a nějakou drobnost na památku. Vstup pro veřejnost na stadion je samozřejmě zdarma,“ dodává David Frydrych a upřesňuje, že Dětský den na ragby v Říčanech připravuje a na místě také zajišťuje tzv. Megatým o počtu téměř 200 spolupracovníků.