Dětský den na ragby v Říčanech zasvětí malé zájemce i jejich rodiče do mužného sportu gentlemanů

Když slavit Den dětí, tak jedině s ragby! Tohle pravidlo vyznává Rugby Club Mountfield Říčany už od roku 2003 a také letos zve v neděli 10. června od 9 hodin na Stadion Josefa Kohouta v Široké ulici všechny mladé vyznavače mužného sportu gentlemanů. Areál tento den zaplaví v doprovodu rodičů víc než tisícovka chlapců i dívek už od čtyř let. Čekají je ukázky tréninku, první vzájemné souboje se šišatým míčem, exhibice říčanského ragbyového potěru a spousta zábavných atrakcí.

„Dětský den na ragby je určený nejen pro naše malé hráče a hráčky, ale také pro holky a kluky ze širokého okolí. Pořádáme ho proto, že rádi děláme dětem radost a také máme jedinečnou příležitost popularizovat ragby a ukázat jeho krásu rodičům, kteří tento sport neznají nebo ho vnímají jako nebezpečný. Zájem o akci je obrovský, v roce 2006 dosáhla účast hranice tisíce zájemců a v roce 2015 jich bylo už 1 200 – s doprovodem rodičů tak dorazí kolem tří tisícovek lidí,“ připomíná David Frydrych, prezident Rugby Club Mountfield Říčany.

Na dvaceti stanovištích si děti budou moci vyzkoušet prvky ragbyového tréninku, osahat si míč a seznámit se i se sedmičkovým ragby. Pořadatelé dětem vydají karty, se kterými budou obcházet jednotlivá stanoviště a za splnění zadaných úkolů získají potřebná razítka. Absolvují například překážkovou dráhu, slalom mezi tyčkami, běh v holínkách, skákání v pytlích, běh s míčem na lžíci, ale i speciální ragbyové dovednosti – hod ragbyovou šiškou na válec nebo do území, kop na „háčko“, narážení do nárazníků, probíhání mezi válci, položení pětky a mnoho dalších aktivit.

Další zajímavé aktivity proběhnou na vedlejším hřišti a v jeho okolí. Pro děti jsou zde připraveny skákací hrady, klouzačky, jízda na koni, různá vystoupení, tance, malování a výtvarná činnost. Součástí akce bude také unikátní ragbyový miniturnaj předškolních dětí – chlapců i dívek – ve věku 4 až 5 let, který je k vidění pouze v Říčanech.

„Pro každého účastníka máme připravené občerstvení, magnetku, diplom a nějakou drobnost na památku. Vstup pro veřejnost na stadion je samozřejmě zdarma. Po skočení dětského dne – zhruba od 13 hodin – plánujeme celoklubové setkání, kam zveme všechny bývalé hráče a hráčky, funkcionáře, rodiče i prarodiče našich hráčů, stejně jako fanoušky říčanského ragby,“ dodává David Frydrych.