Do Josefova Dolu zamíří mladí běžci na lyžích na Jarní kritérium

TJ Jiskra Josefův Důl je pořadatelem tradičního Jarního kritéria v běhu na lyžích, které je určeno pro žactvo a mladší dorost. V pořadí 42. ročník – nejen v Libereckém kraji –populárních závodů se uskuteční v sobotu 30. ledna.

JosefůvDůl-ilustrace

„Obavy z nedostatku sněhu jsou zapomenuty, počasí nám přeje, takže věříme, že se nám podaří připravit kvalitní tratě. Snad nás nezaskočí prudká obleva,“ řekl Josef Kozlovský z organizačního štábu, který má deset členů a samotné závody zajišťuje celkem 25 pořadatelů. „Závodů se pravidelně zúčastňuje kolem 250 mladých závodníků nejen z Libereckého, ale i z Královéhradeckého nebo Pardubického kraje. Podobnou účast očekáváme i letos.“

V bílé stopě v Lyžařském areálu Lesana se objeví závodníci pěti věkových kategorií chlapců a dívek – celkem jde o šestnáct kategorií!. Klasickým stylem s intervalovým startem budou závodit předžáci (600 m) a nejmladší žactvo (1 200 m). Ostatní kategorie se do stopy vydají volnou technikou s hromadným startem – mladší žactvo na 1 800 m, starší žactvo a mladší dorost na 3 000 metrů.

Přihlášky  jsou elektronické – přes centrální a výsledkový portál www.czech-ski.com je zájemci mohou podat do pátku 29. ledna do 14 hodin. Prezentace a výdej startovních čísel se uskuteční v sobotu 30. ledna v závodní kanceláři Lesana v době od 8,30 hodin, kde pořadatelé vybírají desetikorunové startovné.

„První tři závodníci v každé kategorii od nás dostanou medaili a diplom, vítězové pak věcnou cenu. V areálu bude zajištěno občerstvení,“ informoval Josef Kozlovský.