Do podzimně vybarvené Divoké Šárky zavítají vyznavači nordic walkingu

Podzimními barvami nádherně vybarvená Divoká Šárka v Praze 6 bude v neděli 30. října dějištěm zajímavé turistické akce určeně vyznavačům nordic walking. Uskuteční se zde jedna z akcí letošního ročníku Nordic Walking Tour – sedm kilometrů dlouhá trasa je určena účastníkům všech věkových kategorií.

chuze

„Samozřejmě bude záležet především na počasí, ale očekáváme účast 150 – 170 zájemců. Zhruba polovina z nich jsou nově příchozí. Určitě bychom rádi pozvali Pražany i návštěvníky hlavního města, kteří si chtějí užít krásného prostředí Šáreckého údolí. Na místě bude k dispozici půjčovna holí a navíc jim zkušení instruktoři poradí se správnou technikou chůze i výběrem holí,“ říká Radovan Douša, jeden z organizátorů z Českého klubu Nordic Walking.

Sraz účastníků je u restaurace Aritmy v ulici Nad lávkou. Po nezbytné registraci, která začíná v pravé poledne, a zaplacení startovného ve výši 50 korun následuje ve 13 hodin instruktáž a rozcvička.  Na trať se vydají první pochodníci ve 13,30 hodin. Předpokládaný konec akce je v 16 hodin. Definitivní tečkou bude tombola, v níž účastníci mohou získat čepice, batůžky, trička, hole či další vhodné vybavení pro nordic walking.

„Těší nás, že přichází stále více mladých lidí i rodin s dětmi a že předsudky o tom, že hole používají pouze důchodci, jsou už pryč. Dnes naopak fyzioterapeuti doporučují nordic walking také vrcholovým sportovcům, aby nebyli jednostranně zatížení, neboť tento pohyb je zdraví nesmírně prospěšný a dokáže rozhýbat i posílit většinu svalů na lidském těle,“ doplňuje Radovan Douša.

Poblíž areálu Aritmy je možnost bezplatného parkování. Při využití městské hromadné dopravy (tramvaje linky 8,26) a autobus (linka 142) se vystupuje na zastávce Nad Džbánem – odtud pěšky směr sportovní areál Aritmy Praha.