Do Ústí nad Orlicí se sjedou vyznavači bojového umění

V sobotu 10. listopadu se ve sportovní hale Střední umělecko-průmyslové školy Ústí nad Orlicí uskuteční již 18. ročník oblíbených mezinárodních závodů v karate. Velká cena města Ústí nad Orlicí je určena pro všechny věkové kategorie od 7 let. Účastníci budou bojovat ve více než 70 kategoriích v soutěžích kata a kumite.

„Loňský účastnický rekord 385 závodníků již bohužel nepřekonáme. Ukázalo se, že musíme přistoupit k neoblíbenému kroku a nastavit kapacitní limit 320 účastníků, abychom se do haly vešli a vše během jednoho dne stihli. Na druhou stranu jsme rádi, že budou závody plně obsazeny,“ uvádí ředitel soutěže Luboš Felgr z pořádajícího oddílu SK Karate Ústí nad Orlicí.

Soutěž patří mezi nejvýznamnější sportovní akce Pardubického kraje a tradičně se jí účastní i karatisté ze Slovenska a Polska. Závodní dopoledne bude patřit soutěžím kata, kterou v 9 hodin odstartuje nejmladší kategorie. Od 13 hodin jsou na programu soutěže kumite. V této soutěži je připravena i soutěž tříčlenných týmů.

„Jak bývá na těchto akcích zvykem, nejvíc jsou obsazeny žákovské skupiny. V našem případě je nejpočetnější kategorie 7 až 9 let, kde je přihlášeno 45 karatistů. Dobře zaplněna pak bývá i seniorská soutěž,“ říká Luboš Felgr.

Pořadatelé na slavnostním vyhlášení ocení tři nejlepší sportovce každé kategorie, kteří dostanou medaile, diplomy a věcné ceny od partnerů. Vítězové navíc obdrží pohár. Dále bude vyhlášen nejmladší účastník a tři nejúspěšnější oddíly. Nejcennější udělovanou trofejí bude broušený pohár v hodnotě pět tisíc korun pro nejlepšího závodního celého dne.