Dobrušku ovládne florbal pod širým nebem

Do podhůří Orlických hor zamíří stovky milovníků rychlého sálového sportu s plastovou hokejkou a děrovaným míčkem. Ale pozor! Tentokrát nebudou hrát florbal pod střechou tělocvičny, ale pod širým nebem. V termínu 4. – 6. července se totiž chystá šestý ročník Open Air Cupu Dobruška, v jehož rámci se – jak sám název napovídá – veškeré zápolení odehrává pod širým nebem.

“O víkendu jsme měli vydařenou generálku v podobě dětského turnaje. Počasí vyšlo parádně, atmosféra neměla chybu a vše se obešlo bez zádrhelů, takže jsme velice spokojeni a pevně věříme v obdobný průběh v případě turnaje dospělých,” uvedl ředitel turnaje Jan Černý z pořádajícího Florbalového klubu Dobruška.

Zatímco 95 žákovských týmů už má napínavé boje o prvenství za sebou, 174 mužských, ženských a veteránských týmů se teprve do akce chystá. Hrát se bude současně na osmi hřištích, které organizátoři postavili v rámci Městského stadionu Václava Šperla v Dobrušce.

Pro rozcvičku bude areál ve čtvrtek 4. července k dispozici od 10 hodin, v 16 hodin pak naplno vypuknou souboje v osmičlenných skupinách. V pátek 5. července se první týmy střetnou od 8,43 hodin, v sobotu 6. července od 9,52 hodin. Rozměry jsou oproti klasickému florbalovému poli menší, takže do boje vyrazí týmy ve složení tři plus jedna.

Nejlepší čtyři z každé skupiny následně čeká play off. Kdo v něm uspěje, postupuje do osmifinále a případně i dalších bojů. Finále mužů proběhne v sobotu 6. července od 17,10 hodin, žen od 16,30 hodin a veteránů od 15,00 hodin.

“Ty, kteří dojdou až do závěrečných soubojů, čeká více než deset zápasů. Ti nejlepší se mohou těšit na medaile i putovní pohár. Pro diváky je kromě skvělé podívané připraven i bohatý doprovodný program – ve čtvrtek se mohou těšit na koncert hned dvou kapel, v pátek rozezní areál rytmy diskotéky,” prozradil Jan Černý.