Dvacátá Velká cena Ústí nad Orlicí v karate slibuje kvalitní obsazení

Velká cena Ústí nad Orlicí v karate. Foto: SK Karate Ústí nad Orlicí

Slavnostní zlatočerné propozice naznačují, že letošní ročník Velké ceny Ústí nad Orlicí v karate bude speciální – a skutečně! Milovníci bojových sportů se totiž v sobotu 6. listopadu utkají v podhůří Orlických hor už po dvacáté.

„Těžko odhadnout, jaká bude účast, asi o něco slabší než jindy, kdy jsme mívali i přes čtyři sta soutěžících, ale mezi dvěma a třemi stovkami by to být mohlo. Opět budeme mít mezinárodní účast, přihlášené máme týmy ze Slovenska, ale chybět nebudou ani Poláci,“ uvedl Luboš Felgr z pořádajícího sportovního oddílu SK Karate Ústí nad Orlicí.

V průběhu dne se ve sportovní hale Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí předvedou bojovníci od mladších žáků až po kategorie dospělých a masters. Organizátoři rovněž mysleli na souboje týmů. Program zahájí od 9 hodin disciplína kata, tedy stínový boj s několika imaginárními protivníky. Ve 13 hodin vypukne soupeření v kumite, kdy se techniky z kata používají v boji s reálným soupeřem.

„Žákovské, dorostenecké a dospělé kategorie budou soutěžit v týmech O pohár starosty města, nejlepší závodník ze všech účastníků se navíc může těšit na broušený pohár v hodnotě pět tisíc korun. Kromě toho budeme na každé soutěžní úrovni vyhlašovat tři nejlepší závodníky, kteří se mohou těšit na medaile, diplomy a věcné ceny – celkový vítěz samozřejmě rovněž obdrží pohár,“ upřesnil Luboš Felgr.