Novinky

Památku Mistra Jana Husa uctí turistickým putováním v okolí Rakovníka 28. 6. 2021

Dálkovým etapovým pochodem uctí první červencový víkend památku upálení Jana Husa v Rakovníku. Klub českých turistů zde uspořádá 38. ročník turistického pochodu Putování za Mistrem Janem. Stovky účastníků všech věkových kategorií se vydají ve dvou dnech po trasách vedoucích okolím Rakovníka, z nichž některé je zavedou až na hrad Krakovec, kde Jan Hus kázal. Novodobá historie tohoto […]

Pokračovat ve čtení ►

Mikulášský běh do pohádkového lesa 21. 6. 2021

Spíše než o běh, jak je uvedeno v názvu akce, se jedná o podvečerní vycházku dětí do 9 let (možno i s rodiči) pohádkovým lesem, kde jejich šikovnost vyzkouší spousta nejroztodivnějších pohádkových postav. Na konci trasy všechny čeká Mikuláš s andělem a čertem, kteří předají mikulášskou nadílku.

Pokračovat ve čtení ►

Stěžerské Šlapačky 2021 20. 6. 2021

31. ročník Stěžerských šlapaček organizovaný členy lyžařského oddílu TJ Sokol Stěžery za podpory obce Stěžery. Pro účastníky všech věkových kategorií budou připraveny trasy od 5 do 100 km. Tento tradiční pochod bychom rádi zpestřili novinkou v podobě lekce Nordic Walking pod vedením profesionální trenérky. Severská chůze je sportovní chůze se speciálními sportovními holemi pro lepší kondici, […]

Pokračovat ve čtení ►

Sokolský den s posezením 18. 6. 2021

Jedná se o celodenní program pro všechny kategorie. V čase 10 – 15 hodin je otevřený 5-ti a 10-ti kilometrový okruh v okolí obce, na kterém se představí cca 120 osob. V areálu je pak připraven sportovní program pro děti a doprovodný kulturní program pro návštěvníky se sportovním vystoupením.

Pokračovat ve čtení ►

Cesta pohádkovým lesem 18. 6. 2021

V okolí myslivny je připraven pro děti i jejich rodiče les plný strašidel a pohádkových bytostí, soutěže, hry, různé atrakce, občerstvení. Děti na pohádkových stanovištích plní různé úkoly, za jejichž splnění dostávají odměny. Pro rodiče je připraven pohádkový kvíz. Všichni si tak mohou užít zábavné rodinné odpoledne.

Pokračovat ve čtení ►

Putování Lázského nemehla po Brdech 30. 1. 2020

Putování Lázského nemehla po Brdech je turistická akce určená široké veřejnosti všech věkových kategorií. Je zaměřená na propojení pohybu s poznáváním různých zajímavých částí brdské přírody. Pro rok 2020 jsou připraveny dvě trasy v délce 13 a 15 km. Účastníci akce na startu obdrží jejich plánek s krátkým popisem míst, na která je pochod zaměřen. […]

Pokračovat ve čtení ►

Mikulášský běh do pohádkového lesa 24. 1. 2019

Tradiční oblíbená akce určená pro děti od 2 – 9 let v doprovodu rodičů. Děti procházejí trasu (lesem), na které je čekají pohádkové bytosti, plní úkoly a na konci jsou odměněny od Mikuláše sladkou nadílkou. Startovné platí pouze ten, kdo dostane mikulášský balíček.

Pokračovat ve čtení ►

Pohádkový les 24. 1. 2019

Pohádkový les je akce pro děti. V okolí myslivny ve Staré Bělé je připravena pohádková říše s 11 zastaveními, na kterých děti mohou plnit různé pohádkové úkoly. Na každém stanovišti získají za splnění úkolu malou drobnost, v cíli je pak pro ně připravena větší odměna a bohaté občerstvení.

Pokračovat ve čtení ►

Starší příspěvky →