22.ročník mezinárodní akce „Víkend plný sportu s Mamutem“ Přerov 2022

Cyklistika

28. 5. 2022 Přerov Sdílet na Facebooku

Cyklistický oddíl MIKO CYCLES Přerov, z.s.

Web: http://miko-cycles.cz

Název projektu: Víkend plný sportu s Mamutem 2022 28-29.5.2022
– 22. ročník mezinárodního silničního cyklomaratonu pro širokou veřejnost MAMUT TOUR s vloženou nadační jízdou na podporu hendikepovaných sportovců.
– 20.ročník maratonu horských kol MAMUT – BIKE.
– 5. ročník Mamut Gravel,
2. Ročník Mamut Family
– 20. Ročník samostatný závod pro děti od 2-14. let Mamut Kids od těch nejmenších na odrážedlech
22.ročník mezinárodního silničního cyklomaratonu MAMUT TOUR – BIKE, jsou opět připraveny tři silniční varianty na 83, 136 a 212 km a dvě MTB na 30 a 55 km, které projíždí okresy OL a ZL a umožní účast nejen elitních cyklistů, ale na své si přijdou i příchozí a rekreační cyklisté. Akce je realizovaná jako OPEN, kdy věříme, že se ve startovní listině přihlášených objeví opět cyklisté z Angile, Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, …
20.ročník Mamut Bike, 5. ročník Mamut Gravel, 2. ročník Mamut Family absolvuje svou trať v okolních lesích, kde si mimo atraktivní trasy užijí i krásy přírody a do ní vsazených malebných vesniček.
Velký důraz je kladen především na závod dětí 20. ročník Mamut Kids, kde se schází porovnat svou výkonnost děti a mládež z celé ČR a SR.
Hostem tohoto významného podniku konaného na území Olomouckého kraje byl jako již tradičně bývalí špičkoví československý reprezentant, přerovský odchovanec Michal Klasa.
Přínosem celého projektu je především podpora a rozvoj sportovního dění nejen v ČR, ale pokračování tradice v realizaci sportovních akcí, zapojení do dění nejen sportující, ale i širokou veřejnost, včetně dětí a mládeže