7. ročník lyžařských závodů o POHÁR PRIMÁTORA MĚSTA OPAVY

Lyžování

17. 3. 2023 Malá Morávka Sdílet na Facebooku

Sportovní klub ZŠ Vrchní Opava, z.s.

Web: https://www.zsvrchni.cz

I na konci letošní zimní sezóny, konkrétně 17. 3. 2023, plánuje Základní škola Opava (Vrchní) uspořádat již sedmý ročník úspěšných lyžařských závodů v obřím slalomu pro základní školy Opavska. Celá tato akce probíhá v lyžařském středisku Ski Karlov na svahu Klobouk. V loňském ročníku se jí účastnilo 180 dětí z 15 škol okresu Opava. Doufáme, že i letos si budou moci malí amatérští lyžaři vyzkoušet, jak nesnadné je zdolat dvoukolový obří slalom, který vždy staví profesionální trenéři lyžování na náročném svahu, kde probíhají i mezinárodní závody lyžařské federace FIS. Startovní čísla na hrudi, vysílačky na startu a průjezd fotobuňkami vždy vyvolává v dětech pocit opravdových juniorských závodníků. Sjíždějí ve 3 věkových kategoriích 1. – 5. roč., 6. – 7. roč. a 8. – 9. roč. (chlapci a dívky zvlášť).
Soutěž se koná za finančního přispění Statutárního města Opavy pod záštitou primátora Ing.Tomáše Navrátlila a dále generálního partnera pana Zdeňka Mitáše, který poskytuje na celý den Ski Areál Klobouk.
V loňském roce si závodníci díky sponzorům odnesli spoustu dárků a vítězové jednotlivých kategorií se mohli doma pochlubit krásnými medailemi a poháry. Nejúspěšnější školou, která ovládla čtyři z šesti kategorií, se stala již počtvrté za sebou ZŠ Vrchní z Opavy.
Tento úspěch přičítáme také faktu, že na zmíněné základní škole žáci jezdí pravidelně na lyžařské kurzy již od první třídy, a to ve velmi hojném počtu. Pobyt na horách v zimním období kvitují s povděkem nejen děti, ale i jejich rodiče, kteří mnohdy nemají možnost s nimi na hory vyrazit. Během lyžařských kurzů, které opět letos navštíví dvě třetiny žáků školy (tj. 315 dětí), je čeká zdokonalování nejen v technice sjezdového a běžeckého lyžování, snowboardingu, biatlonu ale také skialpinismu. Tyto aktivity jsou iniciovány především vedením školy, ředitelem Romanem Podzemným a jeho týmem nadšenců, kteří zkrátka hory a lyžování milují.