Děti na startu i v Českých Budějovicích

Sportovní den

15. 9. 2016 České Budějovice Sdílet na Facebooku

Cílem projektu „Děti na startu i v Českých Budějovicích“ je propagace sportovních aktivit – pohybové hry, atletika, gymnastika, míčové hry, zejména pro děti předškolního a mladšího školního věku, tj. 4-9 let. Zároveň se touto akcí aktivně zapojíme do celorepublikového projektu Děti na startu.

Sportovní aktivity jsou zaměřeny na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly. Tyto dovednosti tvoří nezbytný základ pro jakoukoliv pohybovou a sportovní činnost, jsou podnětem k aktivnímu životnímu stylu a jsou účinnou prevencí proti nadváze, obezitě a civilizačním chorobám.

V rámci dne budou na stadionu (příp. v tělocvičně) vytvořeny sportovní stanoviště, na kterých si děti budou moci vyzkoušet míčové sporty (hod na cíl, kop na branku, slalom s míčem mezi kužely…), gymnastické základy (kotouly, chůze po lavičce-kladině, skoky na trampolíně, válení sudů, skoky přes švihadlo…) či základy atletických disciplín (skok do dálky, překážkový či slalomový běh, běh v zad…).

V průběhu akce vystoupí družstva sportovního aerobiku, družstvo fitness, představíme jógu pro děti i pro dospělé. Dospělí si budou moci vyzkoušet cvičení s bosu, pilates či power jógu.