X. ročník Festivalu dračích lodí Hranice s názvem „Hranice Dragons 2017“

Dračí lodě

22. 6. 2017 Hranice Sdílet na Facebooku

X. ročník Festivalu dračích lodí Hranice s názvem „Hranice Dragons 2017“ na řece Bečvě v Hranicích.

Součástí je i Mistrovství ČR dračí lodí pro základní a střední školy, které je pořádáno pod záštitou ČSDL – Českého svazu dračích lodí.

Sportovní disciplína

Dračí lodě jsou kanoe rozličných typů a velikosti ozdobené na přídi hlavou draka a na zádi dračím ocasem. Jedná se o kolektivní sport pocházející z Asie. Tempo pádlujícím udává bubeník, který sedí na přídi proti směru jízdy a směr lodi koriguje kormidelník ovládající mohutné kormidlo. Závodí se na takzvaných velkých dračích lodích, určených pro 20 pádlujících závodníků, vždy rovnoměrně rozložených po obou stranách lodi. Standardizovaná závodní velká dračí loď má přesně stanovené rozměry a vybavení (délka 12,5 metru, váha cca 250 kg, buben potažený kůží z vodního buvola a 4 metrové kormidlo).

Základem je týmový výkon a sehranost celé posádky. Všichni v lodi mají společný cíl, zážitek, výkon a případný úspěch v soutěži dělá z dračích lodí jednu z atraktivních sportovních činností, která má více jak 2000letou tradici a novodobě se z Číny rychle rozšířila do celého světa.

 Ve čtvrtek dne 22. 6. 2017 je akce určena pro děti a mládež. Bude se soutěžit na trati o délce 200 metrů ve čtyrech vybojkovaných drahách. Jsou vypsány dvě věkové kategorie, a to pro žáky základních škol a pro studenty středních škol. Závody dračích lodí jsou atraktivní. Již třetím rokem se těchto závodů účastní Střední policejní škola ministerstva vnitra v Holešově a další jiné střední školy s bezpečnostně právní výukou v rámci sportovní přípravy.

V sobotu dne 24. 6.2017 je akce určena pro širokou veřejnost a ostatní posádky.

Přihlásit se je možné vyplněním krátké přihlášky a odeslání na email : kvs.hranice@email.cz

Termín a místo konání

 čtvrtek dne 22. 6. 2017 závody posádek základních a středních škol

Mistrovství ČR pod záštitou ČSDL

 sobota dne 24. 6. 2017 závody určené pro širokou veřejnost a ostatní posádky

 Adresa : Klub vodních sportů Hranice, z.s.

Trávnická 508

753 01 Hranice, Hranice I-Město

Loděnice