Horská kola Stupno

Cyklistika

2. 9. 2017 Břasy Sdílet na Facebooku

Poslední prázdninový víkend to bude na plzeňsku vřít. V sobotu se pojede KPŽ v Plzni a v neděli pak cross country závod Horská kola Stupno – Velká cena Borges. Obhajovat vítězství přijede Jan Rajchart (Česká spořitelna Accolade) a na návštěvu se chystá i odchovanec tamního bike klubu Ondřej Cink. Pojede se o 73.000 Kč.

A kdo se postaví na start? „V první řadě domácí hvězda a vítěz posledního ročníku Jan Jahoda Rajchart (Česká spořitelna Accolade) po boku svých teamových kolegů  Matouše Ulmana a Pavla Boudného. Dále letos excelentní a 11. muž z MS v maratonu Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch). Kompletní sestava Symbio+ BMC v čele s Martinem Stoškem, Lukášem Kobesem a také já :-). Nově se nám na trati představí i Tomáš Paprstka (Expres CZ Scott Kolín) a další jména,“ říká Ondřej Paur alias Lampík, který pomáhá závod spolupořádat. 

Program startuje už v sobotu závodem štafet, kde bude muset startovat jedna žena a zároveň také jeden zástupce Plzeňského kraje, večer je naplánován rockový koncert. Neděle pak bude naplěna cross country, kdy se představí od odrážedel všechny věkové kategorie až po samotné profesionály.

„Bude to ideální spojit právě se sobotním KPŽ v Plzni, kdy v neděli přejedete jen 20 min cesty a čeká vás originální vesnická fans kulisa. Trať je hodně namotaná v lesíku, fanoušci vás vidí klidně 6krát za okruh a věřte, že to je takové malé NMNM. Samotný okruh je velmi hravý, ale zároveň hodně fyzicky náročný. Spousta kořenů, klopenek, výjezdů, prudkých stěn, skoků, lávek a bouřlivého průjezdu areálem,“ zve všechny do Stupna Ondra Paur.