III. ročník mezinárodního Sportovního dne pro rodinu 2016

Sportovní den

18. 6. 2016 Sudoměřice Sdílet na Facebooku

Jedenáctičlenný přípravný výbor složený ze sportovců a místních činovníků, který akci zabezpečuje, předpokládá minimální počet 15-ti sportovišť, které soutěžící musí absolvovat. Na řádné plnění disciplín soutěžícími bude dohlížet 30 činovníků – rozhodčích. Za absolvování disciplíny dostanou soutěžící potvrzení. Po absolvování všech stanovišť bude přichystaná malá odměna a to hlavně pro nejmenší (diplom, medaile), která bude předána při slavnostním vyhodnocení, vyhlášením výsledků starostou obce Sudoměřice.

Na základě zkušeností z minulých ročníků, počítáme i se 16. stanovištěm, které bude vyhrazeno pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu se zaměřením na dospělé. Akci využijí i další spolky, které působí na území obce Sudoměřice ke své prezentaci. Očekáváme účast i představitelů obce, kteří jsou gestoři akce. Budou pozváni o zástupci OS ČUS Hodonín, vicemistr světa v cyklotrialu a další sportovní osobnosti.

Akce je výhradně určena pro rodiče s dětmi, babičky a dědečky s vnoučaty.

Pro soutěžící budou připravena sportoviště zaměřená na rychlost, přesnost, zručnost, odhad, koordinaci pohybů, soustředěnost a vytrvalost např.: slalom s míčem, překážkový běh v gumových holínkách, běh v pytlích, střelba fotbalovým míčem do vymezeného prostoru, střelba ze vzduchovky za přísných bezpečnostních podmínek, hod podkovou, jízda na kole či na šlapacích autech, hod na zvonek, kolo štěstí, bolobal, strom štěstí. Diváci určitě ocení nesoutěžní exhibici dvojnásobného mistra světa v cyklotrialu.

Akce se uskuteční v sobotu 18.června 2016 na fotbalovém a extraligovém hokejbalovém hřišti „U Kolní“ Sportovního klubu Sudoměřice,z.s., který se nachází na Moravsko-Slovenském pomezí. PSČ klubu 696 66. Registrace soutěžících bude probíhat již od 13:15 hodin.

Program:

13:15 – 14:00 hod   Registrace soutěžících rodin s dětmi

14:00 – 14:15 hod   Zahájení

14:15 – 18:00 hod   Plnění sportovních disciplín na jednotlivých stanovištích

18:00 – 18:30 hod   Exhibiční vystoupení Vlastimila Hynčice – dvojnásobného mistra světa v cyklotrialu 1992-1993, vítěze Českého a Slovenského MTB 1998 a desetinásobného mistra ČR v různých cyklo disciplínách

19:00 – 23:00 hod     Diskotéka pro děti a mládež následně pro dospělé