5. 11. 2016 Otrokovice Sdílet na Facebooku

Memorál MUDr. Josefa Podmolíka v ½ maratonu, štafetový ½ maraton institucí, firem, rodin, přátel a smíšených štafet mládeže – Memoriál Bóži Petříka.

Maraton a pul, štafetový maraton a půl mix/ženy.

Běhy přípravek, žactva a dorostu, trojboj přípravek.

Závod vznikl v roce 2000, v roce, kdy 12. června doběhl svou životní pouť vynikající člověk, kamarád, lékař a běžec MUDr. Josef Podmolík. Půlmaraton navázal na historii vytrvalostních běhů, které měly v Otrokovicích vždy tradici. Ještě v 90-tých letech minulého století se běhal maraton, jehož konání přerušily ničivé povodně v roce 1997. Od úvodních ročníků byl okruh situován v územní části Baťov se zázemím v Městské sportovní hale a probíhalo se kolem domu Podmolíkových. Z bezpečnostních důvodů byl po vybudování cyklostezky okruh pozměněn a základnou se stala budova Nového stadionu. Poslední úpravy doznala trať před dvěma lety, start a cíl je opět u Městské sportovní haly a lanového centra Lanáček.

Trať závodu kapacitně omezena na cca 150 závodníků v půlmaratonu a cca 50 v maratonu a půl. Velikým potenciálem je štafetový půlmaratón, kterého se může zúčastnit družstvo od 2 po 7 běžců a kapacita je 100 štafet. Individuální mládežnické běžecké závody jsou bez omezení se startovným zdarma.

Letošní ročník je pro náš oddíl významný také tím, že se koná v rámci vyýročí 80 let organizované atletiky v Otrokovicích.

Program:

8:00 maraton a půl  + štafetový maraton a půl MIX/ŽENY

9:00 mladší žáci, mladší žačky, starší žačky 1 x zkrácený okruh

9:10 starší žáci, dorostenky 2 x zkrácený okruh

9:25 dorostenci 3x zkrácený okruh 9:45   vyhlášení mládežnických běžeckých závodů

10:00 štafetový ½ maraton institucí, firem, rodin, přátel a ½ maraton smíšených štafet mládeže ‐ Memoriál Bóži Petříka

10:15   přípravka hod raketkou, po skončení běh přes překážkovou dráhu

11:45 běh přípravky

12:00   vyhlášení štafetových závodů, běhu přípravek a trojboje přípravek

13:15 Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v ½ maratonu

15:30 vyhlášení maratonu a půl a memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka v ½ maratonu