Město na kolech (XVI. ročník)

Cyklistika

10. 9. 2017 Hradec Králové Sdílet na Facebooku

Termín konání: neděle 10. září 2017, dopoledne – tradiční termín již po celých 16 let

Celá akce má sportovně-rekreačně-kulturní charakter. Jedná se o předem připravený a zajištěný okruh městem, účastníci mohou absolvovat libovolný počet kol, jsou limitováni pouze hodinou ukončení akce. V místě startu a cíle (jsou totožné) i na trase jsou dvě až tři kapely různých žánrů, kde je možné se zastavit, posedět, zaposlouchat se a zase pokračovat dál. V místě startu je akce moderována, slovo moderátora se střídá s vystoupením „country“ kapely a se sportovními vystoupeními mladých tanečně sportovních skupin.

Této nesoutěžní vyjížďky se mohou zúčastnit za symbolické startovné každý, kdo má k dispozici nějaká kolečka na vlastní pohon, takže na startu se potkávají kočárky s odrážedly, koloběžkami, tříkolkami a samozřejmě i spousta kol, mezi kterými nechybí ani kola historická, na nichž jedou historické cyklistické spolky v dobovém oblečení.

Při prezenci obdrží účastníci drobné upomínkové předměty, v závěru akce, kolem 13 hodiny probíhá ocenění v netradičních kategoriích: nejmladší účastník, nejstarší účastník, nejpočetnější rodinný tým a nejvěrnější účastník.