Opavská mile 2018

Atletika

5. 9. 2018 Opava Sdílet na Facebooku

BěhOpava-spolek

Web: http://www.opavskamile.cz

Opavská mile 2018 je mezinárodní běžecký závod na 1609 m na certifikované trati atletickým svazem. Akce je určena pro všechny věkové skupiny, včetně hendikepovaných sportovců.

6. ročník Opavská míle® se uskuteční ve středu 5. 9. 2018. Start závodu je v 18 hodin na ulici Olomoucká, centrum závodu bude již tradičně v prostorách cíle, na Horním náměstí, kde bude od 15 do 17 hodin probíhat prezentace závodu a doprovodný program. Pro snadnější a rychlejší prezentaci závodníků jsme letos zajistili výdej startovních balíčků, pro předem registrované závodníky, již v úterý 4. 9. 2018 od 15 do 18 hodiny v prostorách Slezanky.

Trať je dlouhá 1609 metrů a je certifikovanou tratí českého atletického svazu. Délka trati je atraktivní svou nenáročností, a proto je ideální pro všechny věkové skupiny. Na trať se v minulých ročnících postavilo 920 běžců od 3 do 79 let, děti, muži, ženy i vozíčkáři. Na startu nechybí ani atletické špičky z České republiky, Slovenska, Slovinska, ale i Polska. Již tradičně bude běžeckou hvězdou Jakub Holuša, opavský rodák, halový mistr Evropy a halový vicemistr světa na 1 500 m. Na start se postaví také vítěz minulého ročníků Jan Friš a porovná své síly s Jakubem. V elitní ženské kategorii přislíbila start i minulá vítězka Opavské míle Simona Vrzalová. Čeští reprezentanti na startu jsou zárukou kvalitního závodu.

Nad závodem převzal záštitu, primátor Statutárního města Opava, Ing. Radim Křupala.  Každý účastník závodu v cíli obdrží pamětní medaili, pro vítěze v jednotlivých kategoriích budou připravené hodnotné ceny. Elitní kategorie získávají ceny peněžní.  I v letošním ročníku závodu si můžete zakoupit originální tričko Opavské míle, letos jsme s pražskou firmou Nike Prague Na příkopech zajistili skvělé NIKE tričko, funkční běžecké tričko s technologií DRI-FIT za skvělou cenu 350 Kč, v dámské i pánské verzi. Druhým rokem máte možnost přihlásit rodinné i firemní týmy.

Registraci na závod můžete provést na www.opavskamile.cz.