Pražský MTB pohár 2016

Cyklistika

26. 3. 2016 Praha Sdílet na Facebooku

Pražský MTB pohár 2016 – 1. kolo – Zličín

Pražský MTB pohár je jedinečným seriálem cyklistických závodů horských kol pro širokou veřejnost a pro všechny věkové kategorie od předškolních dětí, přes žákovské a mládežnické kategorie až po kategorie dospělých cyklistů a nedílnou součástí je rovněž kategorie handicapovaných cyklistů.
V roce 2016 se uskuteční již čtvrtý ročník Pražského MTB poháru. Pražský pohár je složen z pěti kol závodů horských kol pro nejširší veřejnost a jednotlivé závody seriálu se uskuteční v pražských čtvrtích Řepy, Zličín, Libuš a Kbely. První kolo seriálu se uskuteční v březnu ve Zličíně a následně další kola proběhnou v měsících dubnu – červenci v uvedených 4 pražských čtvrtích.
První kolo seriálu závodů se uskuteční dne 26.3.2016 v bikeparku Zličín, který je v cyklistické obci již velmi známým a navštěvovaným místem nejen pro závody, ale i pro volnočasovou aktivitu – jízdě na horském kole.
Závod je velmi atraktivní nejen pro zkušené závodníky, ale rovněž pro dětské kategorie, pro které je každoročně trať speciálně upravovaná a přizpůsobená věkovým hranicím do 10 let.
Veškeré informace naleznete na www.prahamtb.cz
Přihlásit se mohou všichni závodníci ON-LINE na http://prahamtb.cz/?page_id=18 předem. Startovné se platí až na místě závodu.
V roce 2015 se Pražského MTB poháru zúčastnilo více téměř 700 závodníků a nejsilněji obsazené kategorie byly kategorie dětí a mládeže, což nás jako pořadatele velmi potěšilo, protože se naplňuje cíl seriálu přitáhnout ke sportu mladou generaci. Závodníci v průběhu seriálu sbírají body za svá umístění, což má obrovský motivační charakter zúčastnit se co největšího počtu jednotlivých závodů seriálu.

Pořadatel: SK Cyklistů Praha a Sport Club Calabrone
Místo: Praha 5 – Zličín, ul. Za dolejšákem – rybník (u Zličínského hřbitova), GPS 50°4’4.364″N, 14°17’5.873″E http://url1.eu/7n4
Termín závodu: 26. březen 2015 ( sobota )
Organizační kontakt: Martin Jarouš, + 420 777 854 192
Příjezd na závod: Příjezd z ul. Na Radosti do ulice Hrozenkovská dále Strojírenská. Záchytné body pošta, rybník Dolejšák či Zličínský hřbitov. Zde u rybníka je parkoviště a myčka kol pro závodní týmy, doprovod a fanoušky. Dbejte pokynů pořadatelské služby (Hasiči). Objednávky prostoru pro týmový stan v prostoru areálu prosím volejte !
Trať: Velmi atraktivní okruh po travnatých a polních cestách z přejezdem dálničního asfaltového mostu. Na okruhu jsou uměle vytvořené technické pasáže, prudké výjezdy technické sjezdy a spousta singlů a klopenek . Okruh je velmi atraktivní i pro diváka!
Kancelář: Označený stan v prostoru startu a cíle závodu.
Přihlášky: prostřednictvím http://prahamtb.cz/?page_id=18
Prezentace: v kanceláři závodu nejpozději hodinu a půl před závodem dané kategorie.
Kategorie dětí 3 – 10 let nejpozději 45 minut před startem závodu dané kategorie.
Kategorie : 0 – 100 + dle rozpisu na http://prahamtb.cz/?page_id=12
Startovné : dle rozpisu na http://prahamtb.cz/?page_id=12
Program : začátek závodu – 10:00
Kompletní časový rozpis naleznete na http://prahamtb.cz/?page_id=12
Ceny : Věcné ceny od pořadatelů seriálu
Předpis: Závodí se dle pravidel ČSC a tohoto rozpisu. Každý závodník musí mít cyklistickou ochranou přilbu.