Víkend plný sportu s Mamutem Přerov 2026

Cyklistika

23. 5. 2026 Prosenice Sdílet na Facebooku

Akce je vhodná pro děti Akce je vhodná pro zvířata Akce se koná za každého počasí Akce je bezbariérově přístupná

Cyklistický oddíl MIKO CYCLES Přerov, z.s.

Web: https://www.miko-cycles.cz

V pořadí 26. ročník mezinárodního cyklomaratonu Mamut Tour je již tradičně hlavní akci celého sportovního víkendu pod názvem „Víkendu plného sportu s Mamutem – 23-24. 5. 2026“. Silniční cyklomaraton je zařazen do série Road Cycling mezi pět vybraných v rámci ČR a SR. Oba maratony se jedou na podporu handicapovaných sportovců. Zázemím je celý Sportovní areál & Letní zahrádka v Prosenicích u Přerova.
Novinka v letošním roce je Old Timer Rally (Family jízda). Nezávodní trasa, která je určena všem, kteří si chtějí užít den s Mamutem, zažít jedinečnou atmosféru závodu a úžasné trasy, přesto si svou cestu chtějí spíše užít, než se hnát za nejlepším časem. Family jízda tak svým nenáročným profilem a průměrnou délkou cca 20 km láká rodiny s dětmi, přátele, kolegy z práce a vůbec všechny, pro které je jízda na kole zábavou, ne závodem.
Dne 24. května se uskuteční také 23. ročník závodu cyklistických nadějí do 14 let „Mamut Kids“. Bude probíhat v uzavřeném, areálu souběžně s oběma cyklomaratony v kategoriích od nejmenších na odrážedlech až po 14leté bikery.

Chcete sledovat tuto akci?