Fejeton na téma sport od Jakuba Koháka

Vše, co pohne lidstvo k tomu, aby se pohybovalo, činilo se, makalo, sportovalo, drsně a přitom radostně dřelo, má smysl. A pokud je taková činnost připravena pro mladé lidi, děti, robata a pacholata, je moje štěstí nedozírné!

Proto jsem byl velmi rád patronem projektu České Unie Sportu, jež nesl hrdý název „Sportuj s námi“, jelikož jsem byl svědkem a přímým účastníkem mnoha chválihodných závodů, akcí a soutěží. Pokaždé bylo přítomné zaujetí, láska k provozovanému sportu, nefalšovaná radost z pohybu, pot a úsměvy.

V dnešní době, která lidi jako jedince stále více uzavírá před světem, nabízí mu, aby nikam nevycházel, vše si vyřídil přes internet – od nákupů skutečně všeho až po seznámení….nakonec i spoustu sportů lze sledovat na obrazovce….v této době je cokoliv, co dokáže člověka zvednout z pohovky, přinutí ho obout si tenisky a vyrazit ven mezi ostatní, skutečně výrazně kladný čin. Ono se to nezdá, když sledujete, kolik běžců se účastní kdejakého maratónu, půlmaratónu, různých benefičních pochodů….ale hovoříme-li o průměrném člověku, o dospívajících, tak tam situace není právě růžová. A bude hůř.

Proto jsem byl nesmírně poctěn možností být již podruhé patronem – tentokrát s Benem Cristovaem a Bárou Špotákovou – a budu-li osloven někdy v budoucnu, velmi rád se patronem hnutí „ČUS – Sportuj s námi“ stanu znovu.

Jakub Kohák