Festival netradičních sportů zve na atraktivní program do Heřmanova Městce

Návštěvníci NEfestivalu neboli Festivalu netradičních sportů si budou moct vyzkoušet i skimboarding.

NEfestival neboli Festival netradičních sportů bude v sobotu 20. srpna velkým lákadlem v Heřmanově Městci na Chrudimsku. Organizátoři očekávají, že se do areálu Autokempu Konopáč, kde se pátý ročník akce uskuteční, sjede až sedm set návštěvníků, aby využili unikátní možnost seznámit se blíže s netypickými sportovními odvětvími.

„Pravidelně míváme tak čtyři stovky dospělých a dvě stě až tři sta dětí, které do 130 centimetrů neplatí. Program koncipujeme tak, aby si na své přišli sportovci všech kategorií od nejmladších až po padesátníky. Před lety nás napadlo, že by bylo fajn trochu tady u nás rozvířit ruch, tak jsme mrkli na internet, jaká jsou nevšední nová odvětví, a ta od té doby milovníkům sportu prezentujeme,“ uvedl Ondřej Volejník z pořádajícího sportovního oddílu TJ Jiskra Heřmanův Městec.

Návštěvníci se mohou těšit na skutečně pestré vyžití. K dispozici jim bude stometrová nafukovací překážková dráha Maaad Bounce, skimboarding, tedy jízda na prkně v mělké vodě, terénní elektrické motorky Kuberg, horolezecká stěna, cornhole neboli házení sáčků do vyvrtaného otvoru, spikeball, kdy proti sobě dva týmy hrají míčem pomocí odrazů o malou trampolínu, kanjam s frisbee a dvěma koši, kultovní finská hra Mölkky s dřevěnými kolíky, speedbadminton nebo také dřevěné deskové hry.

„Ať se lidé určitě nebojí dorazit! Na každém stanovišti budou instruktoři, kteří i úplným začátečníkům vysvětlí princip sportu a poradí, jak na věc. Návštěvníci se tak nemusejí ostýchat vyzkoušet bez předchozích zkušeností ani třeba horolezeckou stěnu a na chvíli se cítit jako Adam Ondra, vše je několikrát jištěno pro zajištění optimálního bezpečí. Mimoto budou v průběhu dne k vidění i ukázky jednotlivých disciplín v podání profesionálů nebo třeba tanec na zavěšených šálách,“ přiblížil Ondřej Volejník.