Fotbalová noc ve Valašské Senici bude dlouhá

Noční fotbal SeniceUž poosmadvacáté se ve Valašské Senici, obci s necelou pětistovkou obyvatel na Vsetínsku,  v pátek 17. července sejdou milovníci fotbalu. TJ Ajax pro ně pořádá populární Noční turnaj v malé kopané. Akce je zařazena do projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž hlavním partnerem je Synot.

Nápad na tento neobvyklý turnaj se zrodil v roce 1988 v hlavě tehdejšího předsedy oddílu Josefa Šeligy a na první ročník přijelo osm mužstev. „Zájem rostl, rekordní účast byla 36 týmů. V posledních  pěti ročnících ji však redukujeme na třicet, tradičními účastníky bývá pět až šest  mužstev ze Slovenska,“ řekl člen patnáctičlenného organizačního štábu Karel Surovec.

Hraje se v šesti skupinách po pěti týmech, do vyřazovacích bojů  postupuje šestnáct osmifinalistů, při nerozhodném stavu v normální hrací době se kopou penalty. Letos se na hřišti, kde mužstvo dospělých odehrálo mistrovskou sezonu okresního přeboru (10. místo ze čtrnácti  účastníků s odstupem šestnácti bodů od sestupových příček), kolotoč zápasů roztočí hned po losování v 16:30 hodin, hodinu před tím je nutná prezentace.

„Pětičlenné týmy s dvěma náhradníky odehrají zápasy ve skupinách do půl desáté večer, kdy bude přestávka. V ní  máme připraven běh do vrchu pro děti a dospělé a ohňostroj. Od 22 hodin už začnou vyřazovací boje,“  informuje Karel Surovec.

Večer hráčům, divákům i organizátorům zpříjemní  hudební produkce skupiny Kosovci, je připraveno i bohaté občerstvení pro všechny. Vyvrcholení turnaje je plánováno po půlnoci – v době od půl druhé do půl třetí bude znám vítěz a předány ceny.  První čtyři celky dostanou poháry, trička a uzeniny. Vítěz navíc tisícikorunovou prémii, láhev šampaňského a uzenou vepřovou kýtu.

V loňském ročníku vyhrál ve finále Dodo Club nad Santosem 3:1, v boji o 3. místo AST nad Kostra Boys 4:0.