Fotbalové talenty změří síly při turnaji v Rousínově až v březnu

Turnaj starších přípravek v Rousínově. Foto: FK Znojmo

Druhý ročník Fotbalového turnaje starších přípravek plánovali na sobotu 29. ledna v Rousínově. Po loňském roce, kdy uspořádání zhatila pandemie, byli organizátoři plně nachystáni, ale bohužel i tentokrát jim zákeřný virus vystavil stopku.

„Počítali jsme s účastí čtyř celků – samozřejmě Rousínova a potom měli dorazit Slavkov u Brna, Račice a Němčany. Řádění omikronu ale dva týmy vyřadilo, když hráči onemocněli. Hrát ve dvou by nemělo smysl, a tak jsme se s těžkým srdcem rozhodli turnaj přeložit na březen,“ popsal Miloš Žoček z pořádajícího sportovního klubu TJ Tatran Rousínov.

Zahajovací zápas i v novém termínu propukne ve sportovní hale v Rousínově v 9 hodin. Hrát se bude na poločasy o 18 minutách, a to dvoukolově systémem každý s každým. Nastupovat budou fotbalisté v sestavě čtyři hráči v poli a gólman, každý celek může mít na soupisce čtrnáct jmen. Přibližně v 16 hodin by měl být znám vítěz turnaje.

„Doufáme, že jaro k nám bude milosrdnější a mladí fotbalisté dostanou šanci poměřit své síly. Vzájemná konfrontace je cenná součást přípravy. Mimoto se každý z účastníků může těšit na pamětní medaile, ocenění v podobě poháru pak máme pro nejlepšího střelce,“ uvedl Miloš Žoček.