Grand Prix Forman nabídne letos závodníkům větší porci kilometrů

Cyklisty v elitních mužských kategoriích tentokrát čeká rovnou 96 kilometrů. Foto: Grand Prix Forman

Třítisícová obec Starý Jičín v Moravskoslezském kraji bude v neděli 12. června přitahovat pozornost silničních cyklistů. Ti sem, pod romantickou zříceninu stejnojmenného středověkého hradu, zamíří na jedenáctý ročník Grand Prix Forman. Ve srovnání s minulými ročníky ovšem budou muset šlapat do pedálů déle.

„Trasu jsme v minulosti vedli tak, že na dvou místech křižovala dálnici D48 na Olomouc. Na ní ovšem v současnosti probíhají stavební práce, takže by průjezd závodu v těchto místech vedl jedině ke komplikacím. Proto tentokrát cyklisté vyrazí na zcela nově vytyčený okruh, jehož délka oproti minulosti povyrostla,“ vysvětlil Ondřej Bezunk z pořádajícího Forman Cinelli Racing Teamu.

Na rozdíl od minulosti, kdy okruh vedl z Janovic přes Jičinu, Starý Jičín, Hůrku, Starojickou Lhotu a Palačov zpět do Janovic tentokrát silničkáři vyjedou v několika vlnách v rozmezí od 9,45 do 10,05 hodin přímo ze Starého Jičína od městského úřadu, aby se následně vydali přes Starojickou Lhotu, Polouvsí, Jeseník nad Odrou a Hůrku zpět do Starého Jičína. Místo čtrnácti jim tentokrát bude stát v cestě šestnáct kilometrů. V případě mužů to znamená, že budou muset absolvovat 96 kilometrů, místo loňských 84 kilometrů při zachování počtu šesti okruhů.

Na závod, který je součástí seriálů FORCE Slezský pohár, Baby SPAC a MSSC pohár, se opět hlásí zajímavá jména. Před rokem nechyběl vícenásobný medailista z olympijských her, mistrovství světa a Evropy Jaroslav Kulhavý – a možná se na startu objeví i letos. S jistotou se pak cyklisté ve Starém Jičíně potkají s mistrem republiky v silničním závodě jednotlivců z roku 2007 Tomášem Bucháčkem.

„Letošní prostor startu neskýtá přehršel místa, tak jsme doprovodný program omezili jen na vyhlášení vítězů. Ti se v hlavní kategorii mohou těšit na atraktivní prize money, v těch ostatních pak na věcné ceny a sportovní vybavení, vzhledem k charakteru akce laděné pochopitelně tak, aby potěšilo milovníky cyklistiky,“ uvedl Ondřej Bezunk.