Grand Prix Kamenný Újezd chystá o víkendu stopadesáté vydání

V sobotu 16. března okolím Kamenného Újezdu na Českobudějovicku po sto padesáté proběhnou vytrvalci v rámci Grand Prix Kamenný Újezd. Ročník se sice koná „teprve“ třiačtyřicátý, zpravidla se ovšem běží v jednom roce vícero Velkých cen. Vůbec poprvé vyznavači běhu vystartovali 20. března 1982. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi a Jihočeského běžeckého poháru.

„Očekáváme, že u nás budeme moct přivítat více než sto běžců. Vzhledem k tomu, že letos máme na programu jubilejní, stopadesátou Grand Prix Kamenný Újezd, tak si každý od nás na památku odnese startovní číslo – vytvořené speciálně k této příležitosti – se svým jménem,“ prozradil Miroslav Šimek za pořádající oddíly TJ Sokol Kamenný Újezd a Cyklo Velešín.

Startovní centrum bude na fotbalovém hřišti v Kamenném Újezdě. Jako první se k závodění dostanou od 9,30 hodin nejmladší děti na 0,5 kilometru, následovat je budou žákovské kategorie na 1,5 kilometru a posléze dorost na 4,2 kilometru. Hlavní závod dospělých na certifikované asfaltové trati s délkou 12,5 kilometru vypukne od 11 hodin.

„V rámci startovního balíčku dostane každý poukázku na svačinu, takže u nás nebude nikdo hlady. Ti nejlepší se pak mohou těšit na prize money, rozdáme rovněž věcné ceny. Spolupracujeme tradičně třeba s místním výrobcem medu, takže se na jeho produkty určitě mohou naši sportovci těšit. Z dětí odměníme každé, chceme je hlavně totiž motivovat k pohybu,“ uvedl Miroslav Šimek.