Grand Prix Silesia láká orientační běžce z domova i zahraničí

Milovníky orientačního běhu už po dvacáté prověří Grand Prix Silesia.

Jubilejní, dvacátý ročník Grand Prix Silesia, který se uskuteční od 16. do 18. července, opět hlásí enormní zájem ze strany vyznavačů orientačního běhu. Necelý týden před zahájením etapového závodu čítá startovní listina již 380 jmen ve všech věkových kategoriích. Zastoupeni přitom nejsou pouze Češi, ale rovněž Slováci, Poláci, Ukrajinci nebo třeba také občané Baltských států.

„Vzhledem k situaci je kapacitní limit stanoven na 470 běžců, a to nejen pokud jde o omezení spjatá s pandemií, ale i o počty schválené ze strany obce a správy lesů. Proto nebude možné přihlásit se na místě, a tak nám sportovci rychle přibývají. Radost máme, že se opět zapojí i dvojice dnes už osmdesátiletých závodníků, kteří dosud nevynechali ani jeden ročník Grand Prix Silesia,“ říká Miroslav Hadač z pořádajícícho sportovního oddílu Orientační běh Opava.

První ze čtyř etap závodu, na jehož konci stane vítěz, jenž podá nejlepší celkový výkon ve všech částech, je na programu v pátek 16. července od 15,30 hodin, kdy vyrazí běžci do terénu z louky na jižním okraji obce Jakubčovice. Ze stejného místa odstartuje v 9,30 hodin v sobotu i etapa druhá. Odpoledne čeká milovníky orientačního běhu přesun na třetí etapu od 17,30 hodin k obci Hlubočec, kde se v neděli posledním dílem od 9,30 seriál uzavře.

„Pochopitelně při organizaci dbáme na bezpečnost všech zúčastněných. Proto jsme prodloužili startovní intervaly, aby nedošlo ke shlukování osob a ze stejného důvodu bude i vítěz oznámen elektronicky, nikoliv na hromadném vyhlášení, jak tomu bývalo zvykem v uplynulých letech. Co naopak zachováno zůstalo, jsou čelenky s motivem akce, na něž se mohou těšit všichni závodníci,“ shrnuje Miroslav Hadač.