Házenkářské naděje opět zamíří do Lovosic

Po loňské úspěšné premiéře se opět uskuteční Házenkářský festival, který pro minižáky, mladší a starší žáky od soboty 22. srpna do neděle 23. srpna pořádá HK FCC Lovosice.

Lovosice

Hraje se ve dvou lovosických sportovních halách Chemik a U Přívozu, do turnaje jsou přihlášeny pražská Dukla, VŠ Plzeň, Louny, Děčín, Lovosice, Úvaly, Ústí nad Labem a přijedou i mladí házenkáři z německého Spergau. Celkem se na hřištích objeví  čtyřiadvacet družstev, v každé věkové kategorii osm.

Loňské prvenství budou obhajovat mladší a starší žáci Dukly, minižáci Jičína se letos nepřihlásili. „Nejmladší kategorie budou hrát zápasy na dvakrát dvanáct a půl minuty, starší žáci dvakrát patnáct minut,“ řekla členka organizačního výboru Lucie Kantůrková  a dodala: „Obavy z velkého vedra nemáme – jedná o halový turnaj, a tak děti jsou od přímého slunce uchráněni. V každé z hal je k dispozici dostatečný počet sprch, šaten, umýváren. Pro děti budeme mít dostatek limonád a zmrzlin.“

Zápasový pořad  bude zpestřený zajímavým doprovodným programem. Připraveny budou individuální soutěže v rychlosti a střelbě, týmové přetahování lanem, večerní opékání buřtů a ohňostroj. „V jednání je pronájem Xboxů na sobotní večer,“ řekla Lucie Kantůrková.

Turnaj, který  připravuje dvacítka dobrovolníků včetně rozhodčích, se začne hrát v sobotu 21. srpna v 8 hodin, turnajovou tečku pořadatelé plánují na neděli 23. srpna v 16 hodin. Nejlepší družstva si odvezou poháry a diplomy, mladí házenkáři získají i něco dobré na zub, budou vyhlášeni i nejlepší hráči jednotlivých kategorií.

 

Kontakt: Lucie Kantůrková, mobil +420 608 876 794, e-mail: lkanturkova@seznam.cz.

Web:www.hazenalovosice.cz.