Historické centrum Českých Budějovic ovládnou dálkoví plavci

Centrum Českých Budějovic bude patřit opět po roce dálkovým plavcům. Foto: Martin Sidorjak

Sokolský ostrov a oblast soutoku řek Vltavy a Malše budou v sobotu 12. srpna v obležení vyznavačů dálkového plavání. Sportovci se sem sjedou na druhý ročník závodu Mezi mosty, jenž navazuje na sto let starou tradici prvorepublikových plaveckých závodů na shodném místě. Akce bude součástí Českého poháru i projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Loni jsme poprvé pořádali obnovené závody a reakce byly báječné. Závodníci si pochvalovali, že se plave přímo v historickém centru, což nebývá zvykem, i atmosféru, kdy ze břehů fandily zástupy diváků. Před rokem sem dorazili i reprezentanti v dálkovém plavání Alena Benešová a Jan Micka, tentokrát je krátce po mistrovství světa v Japonsku, tak uvidíme, zda se nám ještě někdo dohlásí,“ prozradila Eva Šmausová z pořádající Tělovýchovné jednoty Koh-i-noor.

Program, jenž potrvá do odpoledních hodin, zahájí na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích v 10,30 hodin závod na 5 kilometrů. Od 12,30 hodin bude následovat 1 kilometr a nakonec ve 13,30 hodin nastoupí do akce plavci na trati 3 kilometry. Zatímco obě delší distance jsou určeny registrovaným plavcům, na kilometrové trati se mohou zúčastnit rovněž rekreační plavci, jedinou podmínkou je, aby doložili zdravotní prohlídku.

„Po celou dobu pak samozřejmě plavce pro všechny případy provází vodní záchranná služba na loďce. Těší nás, že záštitu letos převzal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Pro nejlepší závodníky máme připravené na diplomy, poháry a rovněž tak jako před rokem zajímavé finanční prémie,“ uvedla Eva Šmausová.