Hladinu řeky Bečvy v Hranicích už poosmé rozčeří draci

Hranický Klub vodních sportů  spolu s Českým svazem dračích lodí pořádají ve čtvrtek 18. a v sobotu 20. června 8. ročník festivalu dračích lodí Hranice Dragons 2015, jehož součástí je mistrovství ČSDL středních a základních škol.

Draci

„Oddíl dračích lodí v našem klubu vznikl v roce 2008 a od té doby pořádá na řece Bečvě festival, který rok od roku získává na popularitě,“ říká  předsedkyně Klubu vodních sportů Hranice Šárka Dohnalová.

Loňské prvenství v mistrovském závodě škol budou obhajovat posádky ZŠ Struhlovsko a Gymnázium Hranice. Lodě čekají na dvousetmetrové trati ve čtyřech drahách tři rozjížďky a závěrečná finálová jízda. Předpokládaná účast je 30 posádek. Lodě  mají délku 12 metrů a  hmotnost 250 kg, jejich příď zdobí velká dračí hlava a zasedne do nich dvacet pádlujících a jeden bubeník.

„Zájem o dračí lodě stoupá, v loňském roce závody škol absolvovalo sedm posádek základních a sedm posádek středních škol. Letos jsme navíc připravili i vložený závod na malých dračích lodích s desetičlennou posádkou a bubeníkem pro čtyři posádky pro děti z dětských domovů,“ informuje předsedkyně hranického KVS.

Mistrovství ČSDL základní a středních škol, které je letos novou soutěží,  se v areálu KVS uskuteční ve čtvrtek 18. června – první rozjížďka je  naplánována na 9. hodinu, závěrečné vyhlášení vítězů bude od  14.30 do 15,30 hodin. Pro vítězné posádky jsou připravené poháry a medaile, pro všechny účastníky pak sladké odměny.

„Loňské výkony byly vynikající –  sehranost posádek přinesla rychlé  výsledné časy. Očekáváme velmi kvalitní závody i letos. Máme zprávy o tom, že všechny přihlášené posádky poctivě trénují,“ uvádí Šárka Dohnalová, která stojí v čele desetičlenného organizačního štábu – o zdárný průběh samotných závodů se  v areálu loděnice KVS Hranice stará třicet lidí.

V sobotu 20. června se na Bečvě uskuteční  veřejný závod, který bude mít čtyři kategorie. První rozjížďka se koná v 9.30 hodin, s vyhlášením výsledků pořadatelé počítají v době od 18.30 do 19.30 hodin. O půl hodiny později začíná Dragon party – na populární diskotéku s bohatým občerstvením je vstup zdarma.

 

Kontakt: Šárka Dohnalová, mobil +420 605 112 099,  e-mail: dohnalovasa@seznam.cz;  kvs.hranice@email.cz

Webové stránky: www.kvshranice.cz; www.csdl.cz