Hodonínské drakobití láká na pestrý program pro celou rodinu

Na řeku Moravu v Hodoníně vyplují opět po roce dračí lodě. Foto: VK Hodonín

Sobota 9. září bude v jihomoravském Hodoníně rušná. Tamější veslařský klub totiž v areálu svých loděnic uspořádá devátý ročník Hodonínského drakobití. Na programu budou závody dračích lodí pro děti i dospělé, ale rovněž spousta dalšího sportovního i kulturního vyžití. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Bez nadsázky můžu říct, že si u nás přijde na své skutečně každý. Na dračí lodě je vždy hezká podívaná a my jich máme přihlášenou dvacítku, což znamená nějakých 470 účastníků. Kromě toho budeme mít závody i pro příchozí děti, kde se odhadem zapojí další dvě stovky zájemců,“ uvedl Filip Švrček z pořádajícího Veslařského klubu Hodonín.

Pestrý program na břehu řeky Moravy zahájí od 9 hodin zmiňované dětské jízdy, následovat bude od 10 hodin závod doktorů, doktorek, sester a bratrů. V 10,30 hodin pak vypukne hlavní závod dospělých a souboje na vodě budou pokračovat až do pozdního odpoledne.

Kromě toho bude od 9 do 17 hodin probíhat v areálu sportovní den, kdy si rozličné aktivity vzaly na starost místní kluby. Příchozí si tak budou moct vyzkoušet třeba florbal, pingpong, tanec, in-line brusle, skateboard, koloběžky, kolečkové lyže, vodní aktivity a mnoho dalšího. Na své si přijdou i gurmáni, jelikož na místě bude řada stánků a foodtrucků i pivovarská chill-out zóna.

„V neposlední řadě máme bohatý kulturní program. Děti pobaví vystoupení interaktivního divadla Zahrátky nebo Cirkusové akademie Jiřího Sadily. Dospělé zase naladí koncerty, kdy se mohou těšit na Pavla Čadka, Trochu klidu, Michala Horáka, Easy Line, Vojtaano nebo Morčata na útěku. V závěru pak převezme taktovku DJ,“ prozradil Filip Švrček.