Hokejový Memoriál Tomáše Bubláka uctí památku zesnulého hasiče

Před rokem proběhl 4. Memoriál Tomáše Bubláka. Úvodního vhazování se ujala manželka zesnulého hasiče s dětmi. Foto: HC Brumov-Bylnice

V sobotu 11. prosince se do Brumova-Bylnice popáté sjedou amatérské hokejové týmy, aby změřily síly v rámci Memoriálu Tomáše Bubláka. Akce připomíná dlouholetého člena místního hokejového týmu, který náhle zemřel v pouhých 31 letech.

„Tomáš byl dobrý člověk, úžasný táta, milující manžel, člen našeho klubu a aktivní hráč, řidič autobusu, hasič, rozhodčí, trenér… Opustil nás nečekaně před pěti lety, když jsme zrovna byli na soustředění a zanechal po sobě manželku a dvě děti,“ uvedl prezident pořádajícího HC Brumov-Bylnice Jaroslav Vaněk.

Kapacita hlediště bude tentokrát omezena s ohledem na platná protiepidemická opatření, na ledě se představí čtyři týmy: profesionální hasiči z týmů HZS Zlínského kraje a HZS DEZA Valašské Meziříčí, dobrovolní hasiči z HC Hasiči Brumov a hráči 82. praporu Armády ČR Olomouc. Ti v turnaji změří síly navzájem systémem každý s každým a na konci dne tak bude známo nejlepší mužstvo.

„Pro týmy samozřejmě máme připravené poháry a diplomy. Rozměr naší akce však charakterizuje v prvé řadě připomínka dobrého člověka a našeho kamaráda. Všechny peníze, které při této příležitosti vybereme, pak věnujeme jako vždy Tomášově manželce a jeho dvěma dětem,“ řekl Jaroslav Vaněk.