Hornická desítka je v Kristových letech, padne opět účastnický rekord?

Po třiatřicáté zavítá v sobotu 3. listopadu do Frýdku-Místku běžecký závod Hornická desítka. Jak název napovídá, hlavní tratí bude ta desetikilometrová, na své si ale díky velkému množství doprovodných závodů pro dospělé a mládež o různých distancích přijde každý.

„Ani v letošním roce nechystáme žádnou běžeckou show, která má s vlastním během jenom málo společného. Stále se snažíme zachovat tvář klasického běžeckého závodu, kde aktérům zajišťujeme v rámci možností co nejlepší servis a příjemný sportovní zážitek,“ prozrazuje ředitel závodu Josef Nejezchleba z pořádajícího sportovního oddílu TJ Slezan Frýdek-Místek.

Den plný běžeckého zápolení odstartují v 10,30 hodin od Národního domu v Místku závody rodičů s dětmi narozenými do roku 2014 na osmdesátimetrové trati, poté budou nastupovat v krátkých intervalech starší děti na delších trasách. Jako poslední vyběhnou ve 13,20 hodin dorostenci na trať 836 metrů vedoucí parkem. Ve 13,35 hodin odstartuje kilometrový Běh pro zdraví, ve 14 hodin závod mílařů na 3 333 metrů a konečně ve 14,30 hodin hlavní závod dne – Hornická desítka.

Stejně jako v loňském roce budou muži i ženy startovat společně, novinkou bude zařazení kategorie pro muže nad 80 let. „Podle ohlasů z loňska byl velice pozitivně přijat návrat ke společnému startu mužů a žen. Nás potěšilo překonání účastnického rekordu, když se na start postavilo 3 045 běžců, zejména však účast neuvěřitelných 1 149 dětí v závodech mládeže,“ uvádí Josef Nejezchleba.

Všichni milovníci běhu se mohou těšit na hodnotné ceny. Ti nejlepší se dočkají finanční odměny odstupňované podle výsledků v kategorii. Každý běžec, který závod dokončí, bude mít šanci na některou z cen v tombole. Dětem udělají radost medaile, dorty pro vítěze i sportovní vybavení a chybět nebude ani zábavný doprovodný program pro malé závodníky v Národním domě.