Hradčany lákají všestranné sportovce na Hornettlon

Ralsko – Plavání, kolo, běh – triatlon je pro většinu sportovců známou disciplínou. Komu však toto nestačí, může si přidat ještě kolečkové brusle. V sobotu 15. června se Hradčany na Českolipsku budou hemžit všestranně nadanými sportovci. Uskuteční se zde 8. ročník atraktivního triatlonového a kvadriatlonového závodu nazvaného Hornettlon.

Půl kilometru plavání, dvacet kilometrů na horském kole a pět kilometrů běhu – to jsou vzdálenosti pro závodníky, kteří se rozhodnou pro triatlon. Kvadriatlonisty navíc čeká jedenáct kilometrů na kolečkových bruslích. To však není všechno. Organizátoři myslí i na méně zdatné sportovce. Ti se mohou přihlásit do týmové soutěže, kde každý člen týmu zdolává jeden úsek a závod probíhá formou štafety.

„V loňském ročníku se do závodů přihlásilo přes 330 závodníků. Bohužel letos bude návštěvnost určitě menší, neboť ve stejném termínu se koná ještě jiný triatlonový závod. Počítáme s návštěvností okolo 260 až 270 sportovců. Tratě i program dne zůstávají stejné, jak tomu bylo v předchozích letech – co je osvědčené, není třeba měnit. Jedinou novinkou je nový catering, takže se závodníci mohou těšit na profesionální servis,“ říká ředitel závodu Ondřej Litresits.

Pořadatelé připravili jedenáct různých kategorií – sedm pro triatlon a čtyři pro kvadriatlon. Navíc jsou vypsány dvě doprovodné soutěže  – „horská prémie“, kde bude oceněno pět závodníků, kteří nejrychleji zdolají nejvyšší vrchol trati Velkou Bukovou a také bude vyhlášen „vytrvalec“ z každé části trati a tento titul získá závodník, který na trati nejdéle vytrvá.

Registrace do závodů probíhá přes internet. Kdo se rozhodne na poslední chvíli, může přijet rovnou do Ralska. Akreditace závodníků se koná v sobotu od 8,30 do 12,15 hodin přímo na místě. Závody startují ve 13 hodin.

Pro první tři závodníky v každé kategorii jsou připraveny ceny. Účastníci, kteří se do závodů přihlásili předem, čeká při akreditaci startovní balíček zajímavých dárků.