Hradcem Králové proběhne 45. Mikulášský vodácký půlmaraton

Mikulášský vodácký půlmaraton. Foto: Zdeněk Rufer/TJ Sokol Hradec Králové

Za dodržení přísných protiepidemických opatření se v sobotu 4. prosince v Hradci Králové uskuteční 45. ročník Mikulášského vodáckého půlmaratonu. Vzhledem k situaci se tentokrát obejde bez doprovodného programu, na nějž byli závodníci zvyklí v jiných letech. To hlavní – radost z pohybu na čerstvém vzduchu – ale přetrvává. Loni se závody vzhledem k covidové pandemii nekonaly.

„V současnosti máme přihlášenou zhruba stovku běžců. Převzetím startovního čísla se každý z nich zavazuje, že splňuje zákonné podmínky pro účast, jak byli dopředu informováni prostřednictvím e-mailu. Je pro nás totiž velice důležité, aby vše proběhlo zcela v souladu s aktuálně platnými nařízeními,“ informoval Zdeněk Rufer z pořádajícího oddílu rychlostní kanoistiky TJ Sokol Hradec Králové.

Stejně jako v minulých ročnících i tentokrát vyznavači běhu vyrazí na své tratě z centra Hradce Králové po Labské stezce směrem na Smiřice. Vybrat si mohou mezi pětikilometrovou nebo desetikilometrovou trasou a půlmaratonem, na jehož absolvování je vypsaný časový limit tři a půl hodiny. Hromadný start dospělých se uskuteční v 10 hodin, v 10,05 hodin se pak v jejich šlépějích vydají děti, pro něž jsou připraveny úseky do délky dvou kilometrů.

„Zatím stále diskutujeme o přesné podobě vyhlášení, nechceme totiž, aby se nám shlukovali v cíli lidé. Určitě tedy nepůjde o žádný velký ceremoniál, ovšem jsme si jistí, že i tak připravené medaile a poháry své budoucí majitele nesmírně potěší,“ uvedl Zdeněk Rufer.