Hradec Králové zažije už popatnácté den na kolech

Už popatnácté se v Hradci Králové uskuteční akce Město na kolech. Na neděli 11. září ji připravuje Královéhradecká krajská organizace Sport pro všechny. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejím mediálním partnerem je Deník a spolupořadatelem město Hradec Králové.

KolaHK

Pro vyznavače nejen cyklistiky, ale i koloběžek, in-line bruslí a odrážedel všeho druhu je připravena šestikilometrová trasa, která vede středem města. S přesným itinerářem se všichni účastníci seznámí v místě startu, kde bude vyvěšena mapa s jejím přehledným vyznačením.

Prezentace je v místě startu před plaveckým bazénem u Kongresového centra Aldis od 9 do 11 hodin. Hromadný start je plánován na 10. hodinu, do závodu však mohou vstoupit  i další zájemci průběžným startem až do 11 hodin.

„Všem zdůrazňujeme – a většina našich pravidelných účastníků to už ví, že se v žádném případě nejedná o prestižní závod, ale o poklidnou vyjížďku pro pobavení napříč věkovými kategoriemi,“ říká jedna z pěti hlavních organizátorek Gabriela Doksanská.

Akce proběhne za normálního silničního provozu, který je samozřejmě o víkendu ve městě poněkud menší, přesto budou na křižovatkách a kolizních místech příslušníci Městské policie a účastníkům pomohou i někteří z třiceti dobrovolníků.

Populární projížďka si za dobu svého trvání získala svoji „stálou klientelu“ – účast se v posledních letech pohybuje  od 500 do 700 zájemců – rekordem je 1 200 bicyklistů. Salon republiky, jak je Hradec Králové po právu pro svou architekturu nazýván, je zároveň městem cyklistice zaslíbeným, což dokazuje řada cyklostezek i tras po celém městě.

„Nevydáváme žádná zavazující omezení – projížďku může absolvovat opravdu každý, povolena jsou kola, koloběžky, vozíky, kočárky, brusle a další různé netradiční prostředky na kolech a kolečkách,“ vysvětluje Gabriela Doksanská.

Čas do startu vyplní atraktivní vystoupení sportovních talentů, o dobrou atmosféru se postarají hned tři kapely – u plaveckého bazénu Country dohoda, na Tylově nábřeží Jazz Band a na Masarykově náměstí Trio Rio Vl. Španiel. Pro zájemce bude připraveno i oblíbené malování na obličej.

S dojezdem posledních závodníků do místa startu před plaveckým bazénem u Kongresového centra Aldis pořadatelé počítají kolem dvanácté hodiny. Pak budou vyhlášení a odměněni nejmladší a nejstarší účastník a nejpočetnější rodinný tým. Následovat bude tradiční losování o zajímavé ceny. Pořadatelé vybírají startovné – od dětí 30 a od dospělých 50 korun, prvních 300 zapsaných účastníků obdrží netradiční praktické baťůžky s logem akce.