Hradecké sportovní hry nabídnou přehlídku streetových sportů, profíky na U-rampě i DJe

Své umění v Hradci Králové předvedou i profi jezdci na U-rampě. Foto: Hradecké sportovní hry

Smetanovo nábřeží v Hradci Králové bude v sobotu 4. června pulzujícím srdcem města, náplavka bude totiž hostit další ročník populárního festivalu s názvem Hradecké sportovní hry. Organizátoři po zkušenostech z předcovidových ročníků a v závislosti na povětrnostních podmínkách očekávají, že se dostaví přes dva tisíce návštěvníků a slibují parádní zábavu.

„Program je koncipovaný tak, aby si na své přišli aktivní sportovci i diváci, děti i jejich rodiče. Pro juniory jsme nachystali aktivity mající za cíl rozvoj jejich pohybových dovedností. S kartičkou tak mají za cíl obejít přes dvacet nachystaných stanovišť, přičemž každý, kdo úspěšně absolvuje všechna, se dočká odměny. Dospělí se stále mohou zapojit aktivně do některého z turnajů, vyzkoušet si jízdu předváděcími vozy nebo třeba paddleboardy,“ uvedl Marek Trejtnar z pořádajícího sdružení Sport and Culture Entertainment.

Brány festivalu se otevřou návštěvníkům v 9 hodin, v 10 hodin pak začnou první souboje v rámci turnajů v sedmi streetových sportech. Chybět nebude streetball, fotbal tři na tři i jeden na jednoho, hokejbal, pétanque, roundnet a stolní fotbálek. Děti čeká zábavný sportovní den, úkoly na stanovištích mohou plnit od rána až do 16 hodin. Kromě toho bude v areálu rovněž U-rampa, kde své dovednosti předvedou profesionální jezdci na skateboarech a koloběžkách, kteří posléze děti zasvětí v rámci skateboardové školičky do svých fíglů.

„Děti nadšeně sledují triky profíků, a když se s nimi pak mohou setkat a něco se naučit, je to skvělý okamžik. Vůbec bude celý den pěkně živo, vystoupí i místní sportovní oddíly jako mažoretky, stepaři či gymnastky, od 15 hodin pak naplno spustí také hudba, kdy se průběžně až do afterparty končící ve 22 hodin prostřídají v produkci interpreti jako jsou DJ Amdman, DJ Rendy B, Raazyph, Dropkid, Dorsey a Bláto,“ nastínil Marek Trejtnar.