Hradecké sportovní hry ovládnou v sobotu Smetanovo nábřeží

Hradecké sportovní hry
Hradecké sportovní hry nabídnou spoustu zábavy pro děti i dospělé.

Představit lidem (nejen) nové a netradiční sporty, rozpohybovat děti a pobavit fanoušky i sportovce – to jsou úkoly, jež si kladou za cíl Hradecké sportovní hry, které proběhnou v sobotu 8. srpna na náměstí 5. května v centru Hradce Králové.

„Očekáváme velký zájem, stále ještě se nám hlásí nové týmy a k tomu počítáme s fanoušky. Ti budou mít možnost sledovat soutěžní turnajové zápasy v sedmi různých sportovních odvětvích: streetbalu, pouličním fotbalu, pétanque, stolním fotbálku, hokejbalu, teqballu a fotbalu jeden na jednoho. Mimoto máme připraven bohatý program v rámci velkého dětského dne. Děti si budou moct vyzkoušet nejrůznější odvětví a přesvědčit se, že je sport ohromná zábava,“ nastínil průběh soboty na Smetanově nábřeží Jan Večeřa z pořádajícího sdružení Sport and Culture Entertainment.

Na 10 hodin dopoledne je naplánováno společné zahájení a poté se již zápasy a ukázky sportů rozběhnou naplno. Kromě napínavých utkání v řadě disciplín bude připravena řada stanovišť speciálně pro nejmenší účastníky. Ti si nejprve vyzvednou soutěžní kartičku, se kterou budou jednotlivá místa obcházet a bojovat o ceny věnované sponzory. K tomu si mohou vyzkoušet třeba ping-pong, americký fotbal nebo řadu různých cvičení.

„Mimo jiné pro ně máme připravenou i skateboardovou školu pod vedením profesionálních jezdců. V areálu totiž bude v rámci Excellent Adrenalin centra připravena minirampa, kde bude probíhat exhibice na in-line bruslích, skateboardech a koloběžkách a hned vedle se mohou zájemci dozvědět, jak se také naučit pořádně jezdit. Dospělí zase ocení možnost svézt se testovacími vozy, což umožní jeden z partnerů akce,“ poodhalil podrobnosti o programu Jan Večeřa.