Hubertova 3D zvířátka na Svatém Hostýně nabídnou zábavu stovkám lukostřelců

O možnost vyzkoušet si střelbu z luku bývá tradičně velký zájem.

Ústředním bodem okresu Kroměříž bude v sobotu 16. října Svatý Hostýn. Na 736 metrů vysokém vrchu, jenž je významným mariánským poutním místem, se uskuteční 23. ročník Svatohubertské pouti. Po mši svaté, kterou bude od 10,15 hodin celebrovat olomoucký arcibiskup Jan Graubner, se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program.

Jeho součástí bude i stanoviště s názvem Hubertova 3D zvířátka, kde si budou moct příchozí vyzkoušet lukostřelbu. „Očekáváme, že přivítáme minimálně takových pět set zájemců. Primárně je naše akce určená dětem, ale jak známo, svatý Hubert je patronem myslivců. Těch tady na Hostýně bývá spousta a většinou jim to nedá, aby také nezkusili své dovednosti na naší střelnici,“ popsal s úsměvem Pavel Krejča z pořádajícího sportovního oddílu LK Mrlínek.

Zapojit se může každý bez ohledu na předchozí zkušenosti, stačí v průběhu soboty dorazit ke stánku a chopit se lukostřeleckého náčiní, účast je zcela zdarma. Děti se navíc mohou těšit na drobnou odměnu, jako tomu bývá třeba při účasti na sportovním dni.

„Snažíme se ukázat lov tak, jak ho kdysi praktikovali naši předkové. Budeme mít postavený okruh čtyř 3D terčů v životní velikosti, na něž budou střelci mířit. Jelikož náš oddíl sestává rovněž z myslivců, tak se kromě střílení z luku návštěvníci mohou vypravit i na přehlídku dravých ptáků, která bude rovněž součástí programu a kterou organizuje právě jeden z našich členů,“ upřesnil Pavel Krejča.