Jako Adam Ondra! Ruzyňská liga prověří nastupující generaci lezců

Ruzyňská liga prověří obratnost mladých lezců. Foto: FB Lezecká stěna Ruzyně

Sportovní lezení si letos odbylo svou premiéru na olympijských hrách, v pražské městské části Ruzyně ovšem po léta patří mezi stálice. Akce s názvem Ruzyňská liga, v rámci níž si věkové kategorie U8, U10, U12 a U14 mohou vyzkoušet své dovednosti v porovnání s vrstevníky na umělé stěně a boulderech, se zde totiž v sobotu 13. listopadu odehraje už poněkolikáté.

„Na závody se moc těšíme, účast letos ale těžko odhadnout, běžně to bývalo kolem osmdesátky dětí, teď máme přihlášených padesát, tak uvidíme. Jsou ještě různé faktory, které mohou zamíchat kartami,“ uvedla Lucie Motalová z domácího pořadatelského oddílu TJ Ruzyně.

Jako první nastoupí do soubojů o stupně vítězů kategorie U8 a U12, pro které je v hale Lezecké stěny Ruzyně sraz v 8 hodin. Po prezentaci je bude čekat lezecká trojkombinace složená z lezení na obtížnost, lezení na rychlost a boulderů. Ve 12,30 hodin se tamtéž setkají kategorie U10 a U14, aby se vydaly ve stopách svých předchůdců.

„K účasti je určitě nutná předchozí zkušenost, s lezením to není jako třeba s plaváním. Každý asi už někdy plaval, ale tady jsou ve hře výšky a jištění… Ti nejlepší se mohou těšit na sportovní vybavení a také diplomy,“ vysvětlila Lucie Motalová.