Jan Onder byl v Chebu na roztrhání, na MIA festivalu tančil i vládl porotě

Středověká perla západočeského pohraničí, kterou město Cheb bezpochyby je, hostila v sobotu 31. března taneční MIA festival určený dětem všech věkových kategorií, které se utkaly v patnácti tanečních a fitness kategoriích. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Stejně jako v letech minulých neváhali organizátoři ani tentokrát vytáhnout osvědčené trumfy, kvůli nimž je akce tak populární. „Dopředu objednáváme ceny podle počtu účastníků tak, aby si nějakou maličkost odnesl každý. Na vítězné kluby pak čekají velké poháry,“ prozradil Jiří Černý z pořádajícího oddílu SK Trinity Cheb.

Na 550 účinkujících, kteří si dohromady připravili více než tisíc tanečních čísel, se přišlo podívat na 700 diváků. „Jako tradičně panovala výborná atmosféra a všichni, kteří dorazili, si to náramně užili. Ohromný zájem byl o dvojnásobného vítěze Star Dance Jana Ondera, který se představil hned v několika rolích jako tanečník se svou novou partnerkou Lucií Sloukovou, porotce a také vedl dětskou rozcvičku,“ popsal průběh akce Jiří Černý.

Známý tanečník dokázal na děti skutečně silně zapůsobit, a tak bylo málem hodnocení soutěží v ohrožení. „Děti byly k nezastavení a pořád si za Honzou chodily pro autogramy, i když už seděl v porotě a měl sledovat ostatní soutěžící. Nakonec se ale dostalo na každého,“ přidal vtipný postřeh z průběhu taneční přehlídky Jiří Černý.

Velkolepé klání tanečníků představilo patnáct různých kategorií, od roztleskávaček a mažoretek přes aerobik a rope skipping až po originální taneční sestavy skupin a street dance. Ti nejlepší se následně představí na celorepublikovém finále, které bude hostit Praha.

Kompletní výsledky na: www.miafestival.cz