Janovice u Starého Jičína o víkendu přivítají milovníky cyklistiky. Na své si přijdou dospělí i děti

 

 

 

 

 

 

Bohatý závodní program zahrnující všechny věkové kategorie nabídne v neděli 6. srpna cyklistická Grand Prix Forman, která se uskuteční ve sportovním areálu Janovice u Starého Jičína a jeho okolí.

Závodní den přinese možnost sportovního vyžití nejen vytrénovaným ambiciózním sportovcům, ale každému, kdo rád jezdí na kole. Po prezentaci, které bude probíhat v janovickém sportovním areálu v neděli 6. srpna od 8 do 9,40 hodin, vyrazí postupně na trať ve tři čtvrtě na deset starší a mladší žáci a žákyně, následováni o patnáct minut později muži kategorií A a B. V 10,03 hodin odstartují muži C, D a M a v 10,05 se do boje o čelní příčky vydají muži nad šedesát let spolu se ženami, kadetkami a juniorkami.

Cyklisty čeká okruh pro silniční kola o délce 14 kilometrů, který je z Janovic u Starého Jičína zavede přes Jičinu na Starý Jičín a dále pak přes Hůrku, Starojickou Lhotu a Palačov zpět do místa startu. Nejvíce okruhů absolvují muži startující na úvod, kteří si okruh dají hned šestkrát. Ženy trasu absolvují třikrát a mladším žákům a žákyním a dětem bez licence bude stačit jeden okruh.

Hlavní organizátor Ondřej Bezunk už nyní ví, že Grand Prix Forman přitáhne stovky milovníků sportu, stejně jako v loňském roce, kdy se na start postavilo 225 dospělých cyklistů. „S podobnou účastí počítáme i letos, dorazit by mělo opět mezi 200 a 250 závodníky. K tomu je potřeba připočíst více než stovku dětí, které jsou momentálně přihlášeny. Jejich dopolední závod se bude totiž konat v rámci krajského poháru,“ prozradil Ondřej Bezunk.

Současně tak naznačil, že kolům nebudou zdaleka patřit pouze dopolední hodiny. „Odpoledne máme připraveny další dětské závody, prezentace vypukne ve 12,30 hodin a skončí čtvrt hodiny před startem, který je naplánovaný na druhou hodinu. Okruh bude tentokrát určený spíše pro horská kola a povede vesnicí a jejím okolím. A zapojit se může skutečně kdokoliv, od nejmenších na odrážedlech až po patnáctiletou mládež,“ popisuje další program.

Děti i dospělí se v případě úspěchu mohou těšit na pěkné ceny. „V dospělých kategoriích máme připraveny věcné ceny, které nám věnoval sponzor, jímž je výrobce kol Max Bike z Ostravy. O ceny pro účastníky odpoledních závodů se postarala společnost AutoKlever z Nového Jičína. Nechtěli jsme, aby děti dostaly nepotřebné upomínkové předměty, a tak má každá z cen své praktické využití, ať už se jedná o bezpečnostní reflexní vesty na kolo nebo třeba cyklobrýle. Ti nejmenší pak určitě ocení pexeso nebo stavebnici,“ usmíval se Ondřej Bezunk z pořádajícího sportovního týmu Forman Cinelli Cycling.