Jarní cena Dukly prověří děti v plavání i v běhu

Počtvrté v historii přivítá v neděli 18. března oddíl moderního pětiboje Dukly Praha všechny děti, které se zajímají o moderní pětiboj, sport, který v České republice proslavil zlatý olympionik z Londýna David Svoboda. Na rozdíl od něj ale děti nečeká jízda na koni, šermování či střelba, ale pouze plavání a běh.

Zúčastnit se mohou děti do třinácti let věku, kategorie nejmenších počítá se závodníky mladšími pěti let. Ty společně s kategoriemi do sedmi a do devíti let čeká 25 m plavání a následně běh na 250 m. Při zdolávání bazénu je možné v těchto kategoriích použít nafukovací rukávky a kruhy. Závodníky do jedenácti let čeká 50 metrů plavání a 500 m běhu, ty nejstarší potom zdolání 100 m v bazénu a 1 km běhu.

„Očekáváme, že se na start dostaví asi 125 dětí, vždy to hodně závisí na počasí. Už nám závodilo i 180 malých dvojbojařů. Když je však zima, maminky mají strach, aby děti nenastydly, a raději je do závodu nepustí. Tak snad to letos nebude ten případ. Zajímavé je, že mezi nejmenšími míváme každoročně více holčiček, jsou v tomto věku přece jen takové akcelerovanější,“ vypráví vedoucí Sportovního centra mládeže pořádajícího oddílu moderního pětiboje Dukly Praha Daniel Kašpar.

Na trať se v neděli 18. března nejprve vydají od 12,15 h závodníci v kategoriích U11 a U13, následovat je budou o tři čtvrtě hodiny později kategorie U5, U7 a U9. Od 14,30 h budou startovat ve starších kategoriích běžci, mladší děti se na trať vydají v 15 h. Malí závodníci se mohou těšit na pěkné odměny, dívky a chlapci budou hodnoceni zvlášť. Každý účastník získá pamětní diplom, nejlepší tři v každé kategorii věcné ceny. V kategoriích U5, U7 a U9 obdrží malou odměnu každý účastník.

„Děti obdrží například sportovní batůžky a další sportovní vybavení, odstupňované podle kategorií. Závod je jedním ze tří, které spolu tvoří seriál O Pohár Dukly, takže komu se dvojboj zalíbí, může s námi přijít soutěžit i v dubnu a na podzim, po skončení Českého poháru mládeže,“ láká Daniel Kašpar všechny děti, které milují sport, do dalších napínavých soubojů.